تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۶ آذر ساعت ۱۶:۳۵ بازدید: 782      نظرات: 2      کد مطلب: 12954

۹ سارق به عنف در سنندج دستگیر شدند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: ۹ سارق به عنف که با استفاده از سلاح سرد و توسل به زور از منزل مردم سرقت می‌کردند، توسط پلیس دستگیر شدند.
سرهنگ عبدالله فاتحی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ۹ نفر شامل هفت مرد و ۲ زن هستند که با استفاده از قمه و شمشیر اقدام به سرقت طلا و نقدینگی منازل مردم سنندج می‌کردند.
وی افزود: این افراد دارای سابقه کیفری بوده و طی تحقیقات به پنج فقره سرقت اعتراف کردند و به این ترتیب پس از دستگیری آنها از ارتکاب به سرقت‌های دیگر جلوگیری شد.
سرهنگ فاتحی با اشاره به اینکه دستگیری این افراد طی اجرای طرح مبارزه با سارقین در سنندج انجام‌ شده است، اضافه کرد: این طرح در دیگر شهرستان‌های استان هم بزودی اجرایی می‌شود.
وی گفت: همچنین یک سارق که اقدام به سرقت طلاجات از کودکان خردسال در سنندج می‌کرد، دستگیر شد و تاکنون به ۹ فقره سرقت اعتراف کرده است.
رئیس پلیس آگاهی کردستان همچنین خبر از کشف پنج خودروی مسروقه داد و یادآور شد: پنج نفر از کسانی که این خودروها را در اختیار داشتند دستگیر شدند و تلاش برای دستگیری دیگر سارقین ادامه دارد.
وی با بیان اینکه سه سارق جیب‌بر هم در دهگلان و قروه دستگیر شدند که به ۴۱ فقره جیب‌بری اعتراف کردند، اظهار داشت:‌ برای اثبات سرقت‌ها، مالباختگان هم شناسایی شدند و تاکنون ۳۰۰ میلیون ریال اموال مسروقه از آنها باز پس گرفته شده است.
سرهنگ فاتحی به شهروندان توصیه کرد به نکات آموزشی در راستای حفاظت از جان و مال خود توجه کنند و سارقین و کسانی که حدود قانونی را رعایت نمی‌کنند نیز بدانند با حمایت دستگاه قضا مورد برخورد قرار می‌گیرند و اجازه دست‌درازی به اموال مردم را به هیچ کس نمی‌دهیم.
وی با اشاره به شماره تلفن ۱۳۰ پلیس آگاهی گفت: این شماره به صورت ۲۴ ساعته آماده بررسی پشنهادات، انتقادات و خبررسانی در مورد سرقت‌ها است.
یکی از قربانیان سرقت به عنف که یک خانم خانه‌دار بود نیز اظهار داشت: سه نفر از سارقین با قمه وارد به زور منزل شده و یکی از آنها اقدام به گذاشتن قمه زیر گردن من کرد و یکی دیگر اقدام به سرقت تلویزیون کرد، آنها پول نقد و همچنین تلفن همراه من و مهمانم را به سرقت بردند و متواری شدند.
یک مرد بازنشسته هم گفت: پس از گرفتن حقوق از بانک، سه نفر که من را تعقیب کرده بودند با اصرار مرا سوار خودرو کردند و سپس به خیابانی خلوت برده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت ۲۷ میلیون ریال پول نقد و گوشی تلفن همراهم کردند.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۹/۷
هیچ سارقی درب را تخریب نمیکنه و این یک اشتباه مصطلح هستش که وقتی قفل درب تخریب شده، میگن درب را تخریب کردن و همین باعث این اشتباه استراتژیک در بین مردم میشه که فکر کنند درب یا حفاظهای فلزی میتوانند جلوی ورود سارقین را بگیره در حالیکه غیر ممکن کردن ورود سارقین خیلی ساده است، فقط کافیه قفل ضد دیلم گاردمن که به صورت هوشمند همه روشهای ورود سارقین از درب را غیر ممکن میکنه و حفاظ ضد دیلم مرد نگهبان هم مقابل بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها نصب کنید که دیگه حتی اگر دزدان تا پشت درب و پنجره ها هم رسیدند نتونن وارد بشن
09371074457
اینستاگرام
zedeh_deylam
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حفاظ و قفل هوشمند ضد دیلم ۱۳۹۸/۹/۷
سرقت به عنف یا همون زورگیری از منازل خیلی زیاد شده چون از سرقتهای معمولی راحت تره، چون اولا مردم وقتی داخل خونه هستند نیازی نمیبینند که دربها را قفل کنند، پس سارقین به راحتی با یک کارت، پیچگوشتی یا دیلم، زبانه کوچیکه قفل را باز یا تخریب میکنند و وارد منزل میشن و دوم اینکه برای سارقین راحت تره وقتی صاحبخانه در منزل هست وارد بشن که بتونن با تهدید و ارعاب از محل اموال با ارزش اطلاع پیدا کنند. حالا این وسط فقط اون مختصر وجدان سارقین باقی میمونه که به زن و بچه های مردم کاری نداشته باشند و فقط سرقت را انجام بدن و از منزل خارج بشن.

برای غیر ممکن کردن هر نوع سرقتی که از درب منزل انجام میشه، کافیه قفل هوشمند ضد دیلم گاردمن را روی درب نصب باشه چون دیگه تحت هیچ شرایطی و بدون هیچ اما و اگری، امکان ورود سارقین از درب ورودی وجود نخواهد داشت و حتی اگر سارقین دیوانه شده باشند یا شیشه کشیده باشند و حالیشون نباشه و بخوان شانسشون را امتحان کنند و به هر صورت و در حالی که صاحبخانه در منزل حضور داره قفل درب را تخریب کنند و وارد شوند، که میتونید ویدیوهای مستند این جور سرقتها را در صفحه اینستاگرام ما به آدرس ضد دیلم یا zedeh_deylam ببینید، حتی اگر تمام درب را له و لورده هم بکنند ولی امکان اینکه قفل هوشمتد ضد دیلم گاردمن را باز یا تخریب کنند که بتونن درب را از چهار چوب جدا کنند نخواهند داشت و در آخر راهی جز اینکه چهار تا لگد به درب بزنن و شرشون را کم کنند براشون نمیمونه که در اینجا فقط تونستن لبه یا روی درب را با دیلم و پیچگوشتی خراب کنند که میشه به راحتی تعمیر یا حتی تعویضش کرد و دوباره قفل هوشمند ضد دیلم گادمن قبلی را روش نصب کرد چون قفل هوشمند ضد دیلم گاردمن تحت هیچ شرایطی خراب نمیشه.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد