تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۲ آذر ساعت ۹:۱۰ بازدید: 734      نظرات: 0      کد مطلب: 12984

آمار سرسام آور کشفیات مواد مخدر و دستگیری‌ها در آذربایجان غربی اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان غربی از کشف بیش از 12 تن انواع مواد مخدر و مواد پیش ساز شیشه و دستگیری بیش از 12 هزار  نفر از ابتدای سال‌جاری خبر داد.
یوسف دیهمی در حاشیه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 12 تن و 758 کیلوگرم انواع مواد مواد مخدر و پیش ساز شیشه کشف و ضبط شده که از این میزان 8 تن و 700 کیلوگرم مربوط به انواع مواد مخدر و 2 تن و 802 کیلوگرم مربوط به مواد پیش ساز شیشه است.
وی با بیان اینکه مواد مخدر کشف شده شامل تریاک، هرویین، شیشه و... می‌باشد، افزود: آمار کشفیات در مقایسه با سال گذشته بیش از 100 درصد افزایش یافته است.
دیهمی تصریح کرد: مواد مخدر تریاک و هرویین بیشترین میزان کشفیات را به خود اختصاص داده‌اند و کشفیات مواد پیش ساز شیشه با توجه به کنترل شدید مرزها کاهش چشمگیر یافته است.
جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان غربی با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون 12 هزار و 70 نفر در ارتباط با پرونده‌های مواد مخدر دستگیر شده‌اند اظهار کرد: در این مدت 433 نفر قاچاقچی و 2 هزار و 481 نفر دستگیر شده‌اند.
دیهمی با بیان اینکه 422 نفر نیز به جرم حمل ونگهداری مواد مخدر دستگیر شده‌اند افزود: از ابتدای سال‌جاری 8 هزار و 734 نفر معتاد نیز دستگیر شده‌اند.
به گزارش هاژه، استان آذربایجان‌غربی بدلیل هم مرز بودن با 4 کشور بصورت مستقیم و غیر مستقیم  از جمله استان‌های درگیر با معضل مواد مخدر است و با توجه به اینکه این استان در مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپا قرار دارد، سالانه هزاران کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف می‌شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد