تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ دي ساعت ۱۲:۴۶ بازدید: 768      نظرات: 0      کد مطلب: 14059
در ارتباط با آمار جمع‌‌آوری متکدیان

کمیته امداد و بهزیستی مهاباد واکنش نشان دادند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، بدنبال انتشار گزارشی از آمار متکدیان شهر مهاباد، کمیته امداد شهرستان مهاباد در واکنش به این خبر، آمار منتشر شده از سوی شهرداری مبنی بر وجود تعدادی از افراد تحت پوشش این نهاد در بین متکدیان را تکذیب کرد.

حسین خضری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال انتشار این گزارش بررسی‌ها و مکاتبات اداری این اداره نشان می‌دهد مدارک مستندی برای این ادعا وجود نداشته است.

وی افزود: در استعلامی که از سوی این اداره انجام شده، شهرداری نیز هویت این افراد را تایید نکرده و اعلام کرده که احراز هویت بر اساس مستندات قانونی صورت نگرفته است.

خضری در پایان ضمن تکذیب آمار اعلام شده از سوی شهرداری مبنی بر افراد تحت پوشش کمیته امداد در قالب متکدیان تصریح کرد: تاکنون گزارشی از تکدی‌گری افراد تحت پوشش کمیته امداد گزارش نشده و این اداره با ارائه خدمات ویژه از افراد تحت پوشش خود حمایت می‌‌کند.

مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد نیز در واکنش به این آمار در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: شهرداری تعدادی اسامی را تحت عنوان متکدی به این اداره ارسال کرده ولی بدلیل اینکه مستندات کافی از جمله کد ملی را در اختیار بهزیستی قرار نداده‌اند این اداره نیز آمار منتشر شده را تایید نمی‌کند.

وی افزود: روال اداری بدین صورت است که افراد جمع آوری شده باید با شناسه کد ملی و مشخصات کامل به این اداره تحویل داده شوند تا ضمن اخذ تعهد در صورت نیاز خدمات ویژه برای آنها ارائه شود.

به گزارش هاژه، روز پنج شنبه ۲۱ آذرماه، حسن گیته معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد در جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی از جمع آوری 81 متکدی در سطح شهر خبر داده و اعلام کرده بود که 13 نفر از این تعداد جزو افراد تحت پوشش کمیته امداد و 24 نفر تحت پوشش اداره بهزیستی هستند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد