تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۸ آذر ساعت ۱۳:۲۵ بازدید: 683      نظرات: 0      کد مطلب: 2396

سیامند رحمان: رکورد جدیدم را بار دیگر در جارکارتا به ثبت می رسانم


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا، قهرمان فوق سنگین وزنه برداری معلولان جهان و پارالمپیک که تاکنون 13 بار رکورد دسته به اضافه 107 کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است، گفت: رکورد جدیدم را بار دیگر در بازی های آسیایی 2018 میلادی در جاکارتای اندونزی به ثبت می رسانم و امیدوارم تا آن زمان دچار آسیب دیدگی نشوم.

سیامند رحمان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از 2 ماه تعطیلی و استراحت به زودی تمرین های منسجمی را در شهر اشنویه آغاز می کنم.


وی اظهار کرد: زمان آغاز اردوهای جدید تیم ملی هنوز اعلام نشده است اما 2 مسابقه مهم بین المللی در دوبی و مکزیک پیش روست و به طور یقین فدراسیون و کادر فنی تمهیدات لازم جهت اعزام تیم را انجام خواهند داد.
وی گفت: من در تمامی مسابقات برای شاد کردن دل مردم ایران هر آنچه در توان داشتم به کار بسته ام و امیدوارم همواره بتوانم پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورم.


وی که مدال طلای بازی های پارالمپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل را در اختیار دارد، ادامه داد: مسئولان، مردم و خانواده ام لطف زیادی به بنده دارند و من هم سعی می کنم تا با افتخارآفرینی برای کشورم بخشی از زحمت های آنان را جبران کنم.


سیامند رحمان متولد سال 1367 شمسی در شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 شمسی برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.


رحمان وزنه بردار دسته به اضافه 107 کیلوگرم ایران حدود 170 کیلوگرم وزن دارد و با ثبت رکورد 310 کیلوگرم، مدال طلای بازی های پارالمپیک 2016 میلادی در ریودوژانیروی برزیل را بر گردن آویخت.


این قهرمان معلول اشنویه ای در نخستین حرکت خود وزنه 270 کیلوگرمی را درخواست کرد و با قدرت هرچه تمام موفق به مهار این وزنه شد و در همان حرکت نخست، رکورد پارالمپیک را به نام خود ثبت کرد. رحمان در حرکت دوم وزنه 300 کیلویی را مهار کرد و رکورد 296 کیلوگرم جهان را که به خودش تعلق داشت، جا به جا کرد.


وی در حرکت سوم وزنه 305 کیلوگرم را بالای سر برد اما به این رکورد هم قانع نشد و در حرکت چهارم خود با بالا بردن وزنه 310 کیلوگرم برای چهارمین بار در یک مسابقه رکورد جهان و پارالمپیک را شکست و قاطعانه ششمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرد.


رحمان در پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد