تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي ساعت ۱۷:۷ بازدید: 1126      نظرات: 0      کد مطلب: 14144

برگزاری جلسه هماهنگی کارگاه آموزشی به مناسبت روز هوای پاک در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جلسه هماهنگی برای برگزاری کارگاهی آموزشی با موضوع هوای پاک در مهاباد برگزار شد.

این نشست با حضور جمعی از مسوولان، نماینده سازمان‌های مردم نهاد و فعالین عرصه محیط زیست در سالن جلسات اداره محیط زیست شهرستان مهاباد برگزار شد.

فاروق سخنور رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد در این نشست هدف از اجرای کارگاه آموزشی را فرهنگ سازی در زمینه کاهش آلودگی هوای شهر اعلام کرد و گفت: اجرای همایش و یا سمینار استانداردهای خود ازجمله اختصاص زمان مناسب برای ارسال مقاله را می طلبد، لذا کارگاه آموزشی با تعیین یک موضوع ویژه در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: هدف از برگزاری این نشست مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و همفکری با آنها در زمینه انتخاب موضوع ویژه و نحوه برگزاری آن است.

سخنور در ادامه اظهار کرد: دانشجویان، دانش‌آموزان، برخی مشاغل صنعتی و همچنین اصناف مکانیک، تنظیم موتور، کامیون داران و ... نیز به عنوان جامعه هدف در این کارگاه آموزشی در نظر گرفته شده‌اند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: با توجه به هفته هوای پاک کارگاه آموزشی با تأکید بر کاهش آلودگی هوا برگزار خواهد شد و سایر موضوعات ازقبیل تالاب‌ها، وضعیت سد مهاباد و... در مناسب‌های تخصصی دیگری به آن پرداخته می‌شود.

فاروق سخنور افزود: در این هفته چندین برنامه و بازدید به مناسب هفته هوای پاک در این شهرستان برگزار شده و روز گذشته نیز به مناسبت گرامیداشت ۲۹ دی ماه روز ملی هوای پاک کارشنان پایش این اداره با حضور نماینده فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر، تشکلهای زیست محیطی ازمراکز معاینه فنی خودروهای سبک بازدید کردند.

وی تصریح کرد: در این بازدیدها صحت عملکرد دستگاه های تست آلایندگی، گواهی های کالیبراسون ،نحوه پذیرش وارائه خدمات این مراکز کنترل وارزیابی گردید و کارشناسان به نحوه تست خودروهایی که در مرکز معاینه فنی خودرو بودند نظارت کردند.

دیاکو توتونچی مسوول هیات دوچرخه سواری و فعال محیط زیستی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه برگزاری هرگونه همایش و یا کارگاهی با موضوع محیط زیست باید در راستای افزایش آگاهی بخشی به عموم شهروندان باشد اظهار کرد: برگزاری همایش‌های متنوع با موضوعات مهم و بروز محیط زیستی باید در دستور کار ویژه اداره محیط زیست قرار بگیرد.

وی افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همایش‌ها را نباید در مناسبت‌ها محدود کرد بلکه باید در طول سال چندین همایش و برنامه مختلف با مشارکت عموم شهروندان برگزار گردد.

توتونچی در پایان موضوعاتی از قبیل حمل نقل پاک و شهر انسان محور، توسعه سرانه فضای سبز، آسیب شناسی عوامل آلوده کننده هوای مهاباد، نظارت و کمنترل واحدهای صنعتی آلاینده ازجمله پتروشیمی، تلاش برای ثبت جهانی و حفظ تالاب حسن‌خان و منابع آلوده کننده منابع آبی در سد مهاباد را از مهمترین مشکلات محیط زیستی در شهرستان اعلام کرد.

در پایان مسوولان و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد پیشنهادات خود را مبنی بر نحوه برگزاری و موضوع کارگاه آموزشی و همایش‌های آتی شهرستان مهاباد مطرح کردند.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد