تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ بهمن ساعت ۲۲:۲۷ بازدید: 1132      نظرات: 1      کد مطلب: 14181

روز جهانی تالابها در تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد گرامی داشته شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، روز جهانی تالابها در تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد گرامی داشته شد.
فاروق سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت:با توجه به اهمیت تالابها و شعار امسال روز جهانی تالابها با عنوان " زندگی در تالابها شکوفا می شود، تنوع زیستی تالابها دارای اهمیت است" علاقمندان و فعالان عرصه محیط زیست و رسانه های خبری با حضور در تالاب بین المللی کانی برازان این روز را گرامی داشتند. 
وی افزود: با بارش سنگین برف و یخ بستن زیستگاه های آبی و تالاب های شهرستان و احتمال گرسنه ماندن و تلف شدن پرندگان مهاجر و بومی این تالاب ها، علاقمندان و فعالان زیست محیطی در روز جهانی تالابها با حضور در تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد اقدام به پخش دانه برای تغذیه پرندگان و سایر وحوش کردند.
سخنوربا اشاره به یخ بستن بیشتر قسمت های تالاب بین المللی کانی برازان و سایر زیستگاههای آبی افزود: دانه پاشی و پخش مواد غذایی برای پرندگان و سایر حیوانات وحشی در روزهای برفی و سرد فصل زمستان می تواند تاثیر بسیار مهمی در حفظ و کمک به ادامه حیات پرندگان و جلوگیری از مهاجرت پرندگان بومی به دیگر مناطق داشته باشد.
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد  در گایان اظهار کرد: همزمان با برنامه دانه پاشی، بازدید از تالاب، پرنده نگری با دوربین چشمی و مشاهده تنوع زیستی و مناظر زیبای تالابی از برنامه های مهم روزجهانی تالابها بشمار می روند.
 
گزارش : سیاوش احمدی 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ابوبکرخضری ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
باسلام
بسیار گام پرشکوه ومهمی بود وامید است در راستای حیات وحش بیشتر کوشا باشیم زیراکه تلف شدن جانداران واز بین رفتن تالابهاوطبیعت میتواند تعسیر زیادی در زندگی ما انسانها داشته باشد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد