تاريخ: ۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند ساعت ۲۰:۱۵ بازدید: 1712      نظرات: 7      کد مطلب: 14256
مدیر آموزش و پرورش مهاباد:

مدارس مهاباد روز دوشنبه برای دانش آموزان تعطیل اما برای کادر اداری دایر است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه،  جلسه مدیران مقاطع سه گانه آموزش و پرورش شهرستان مهاباد به منظور تشریح اقدامات و بررسی وضعیت تعطیلی مدارس شهرستان برگزار شد.
کامبیز شاوله مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: تمامی مدارس شهرستان مهاباد روز شنبه و یک شنبه بصورت کامل تعطیل خواهد بود و روز دوشنبه تنها مدیران، و پرسنل در مدارس حضور خواهند یافت تا امورات اداری مدارس بصورت عادی انجام پذیرد و بر امورات نظافتی و بهداشتی نظارت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه برگزاری آزمون‌ها در این شهرستان نیز تعطیل شده‌اند تصریح کرد: آموزشگاه‌های آزاد علمی و مراکز آموزش زبان خارجه که تحت نظارت آموزش و پرورش هستند تعطیل خواهند بود و در صورت دایر بودن به هر بهانه برابر مقررات شدیدا با آنها برخورد خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در تمامی مدارس کمیته مبارزه با کرونا به منظور افزایش ضریب ایمنی تشکیل خواهد شد و بوفه مدارس و آبدارخانه‌ها نیز تعطیل خواهند بود.
وی افزود: در زمان دایر بودن مدارس کمیته ویژه مبارزه با کرونا سلامت دانش آموزان را تحت نظر قرار می دهد و دانش آموزان دارای علایم سرما خوردگی و آنفلوانزا را از حضور در مدارس منع خواهند کرد.
شاوله تصریح کرد: مدارس هر روز علی رغم تعطیل بودن ضدعفونی خواهند شد و دوره 8 ساعته آشنایی با کرونا برای معلمین و پرسنل برگزار خواهد شد. مدارس شبانه روزی و نیازهای ویژه دارای حساسیت بیشتری هستند و نظارت بیشتری بر آنها صورت خواهد گرفت.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در ادامه از لغو رزرو اینترنتی اسکان فرهنگیان در مدارس تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: با توجه به اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و جلوگیری از شیوع کرونا در شهرستان مهاباد رزرو اینترنتی اسکان مراکز برای عیدنوروز لغو شده است.
کامبیز شاوله در ادامه از تزریق اعتبار ویژه برای تهیه مواد ضدعفونی کننده و شوینده جهت مصرف در مدارس خبر داد و گفت: اعتبار بسیار خوب و مناسبی در این زمینه تزریق شده و از فردا مدیران مدارس می توانند در صورت نیاز آنرا از مدیریت آموزش و پرورش تهیه نمایند.
وی همچنین از لغو مرخصی تمامی مدیران و پرسنل آموزش و پرورش خبر داد و گفت با توجه به دایر بودن مدارس بدون حضور دانش آموز در روز دوشنبه و جلوگیری از اختلال در امورات اداری هرگونه مرخصی در این اداره لغو و تشخیص مرخصی پرسنل که زمینه ابتلا به بیماری های ویروسی را دارند بر عهده مدیر مدارس و مرخصی ضروری مدیران نیز تنها با دستور مدیر آموزش و پرورش امکان پذیر خواهد بود.
شاوله اضافه کرد: شبکه تلویزیونی آموزش بصورت شبانه روز آموزش دروس مدارس را نمایش خواهد داد و در روزهای آیندهآموزش دروس رشته های مختلف اضافه می شود.
 مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: تعطیلی مدارس به منزله فراهم شدن فرصت برای گردش، مهمانی و سفر نیست و والدین گرامی از حضور دانش آموزان و خانواده در فضای بیرون از خانه  جلوگیری نمایند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران