تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۵ اسفند ساعت ۲۲:۲۱ بازدید: 1402      نظرات: 0      کد مطلب: 14300

غرس 30 هزار‌ اصله نهال در مهاباد به مناسبت هفته منابع طبیعی


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد در مراسم نهال‌کاری در این شهرستان از غرس ۳۰ هزار اصله نهال همزمان با هفته منابع طبیعی خبر داد.

مجید پاتو در آیین درختکاری در پارک آبخیزداری سد مهاباد اظهار کرد: کاشت این نهال‌ها با همکاری اعضا انجمن‌های زیست محیطی، شهرداری و منابع طبیعی مهاباد در طول هفته منابع طبیعی در پارک آبخیز سد مهاباد صورت می‌گیرد.

وی افزود: در اجرای این طرح از ۲۰ گونه‌ بومی و غیربومی مثمر و غیرمثمر از جمله زالزالک، گلابی وحشی، کاج نقره‌ای و مخوطی، تاج تهرانی، نسترن، بنه، بلوط، افرا، داغداغان، زرشک، بادام ... که سازگاری زیادی با شرایط آب و هوایی این منطقه دارد، استفاده می‌شود.

پاتو تصریح کرد: آذر ماه امسال نیز با همکاری اعضای انجمن‌های زیست محیطی مهاباد بیش از هزار و ۵۰۰ اصله نهال از گونه‌های بومی و غیربومی در پارک آبخیز سد مهاباد غرس شده بود تا این منطقه را به عنوان یک تفرجگاه سرسبز تبدیل کند.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد : پارک آبخیز سد مهاباد در مجموع بیش از ۱۱۰ هکتار مساحت دارد و برای تجهیز و تکیمل آن ۶۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده که تاکنون ۳۰ میلیارد ریال آن تامین و هزینه شده است.

وی افزود: این طرح شامل عملیات پروژه آبیاری قطره‌ای در ۷۰ هکتار از جنگل‌کاری حاشیه سد مهاباد، احداث یک استخر با حجم ۶۰۰ مترمکعب، ۶ کیلومتر لوله‌گذاری و ۲۰ کیلومتر فنس‌کشی محوطه جنگل‌کاری است.

وی در پایان اضافه کرد: ۲۵ هکتار از جنگل‌کاری حاشیه سد مهاباد در ۴۰ سال گذشته احداث شده اما به دلیل آبیاری نامناسب تاکنون رشد مناسبی نداشته و در قالب این طرح ۴۵ هکتار دیگر توسعه جنگل‌کاری در سال‌های آتی پیش‌بینی شده است.

برچسب ها: محیط زیست, هاژه

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد