تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۷ اسفند ساعت ۱۱:۲۴ بازدید: 13607      نظرات: 5      کد مطلب: 14305
وضعیت آذربایجان غربی نارجی شد

نتیجه تست آزمایش کرونای 12 نفر در مهاباد اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: نتیجه آزمایش 12 نفر از موارد مشکوک مبتلا به کرونا در مهاباد منفی اعلام شد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان و بستری شدن افراد مشکوک در بیمارستان مهاباد، 14 نمونه آزمایش به تهران ارسال و از این تعداد نتیجه 12 آزمایش اعلام شد که تمامی آنها منفی بوده است.

 

وی افزود: درحال حاضر 10 نفر در بیمارستان مهاباد در بخش ایزوله بستری هستند که وضعیت آنها نرمال است.

بهزاد تصریح کرد: درحال حاضر تعداد افراد مبتلا شده به ویروس کرونا در سطح استان آذربایجان غربی به 30 مورد افزایش پیدا کرده و وضعیت از حالت زرد به نارنجی درآمده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد با تأکید بر اینکه هفته پیش رو بسیار سرنوشت ساز است از تمامی شهروندان خواست از حضور در اماکن عمومی و مکان‌های شلوغ پرهیز و بیشتر در خانه بمانند.

وی افزود: بهترین راه مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا در شهرستان ماندن در خانه و عدم مراجعه به بیرون است و شهروندان با این کار می توانند خود و خانواده‌شان را از شیوع این ویروس مصون نگه دارند.

دکتر بهزاد با بیان اینکه ضدعفونی اماکن شهری تا فروکش کردن این ویروس ادامه خواهد داشت تصریح کرد: تعطیلی داوطلبانه بازارچه‌ها و تاناکورا اقدام بسیار مناسبی برای پیشگیری از شیوع این ویروس است و ار شهروندان تقاضا می‌شود از هرگونه سفر و مهمانی و اجتماع در اماکن گردشگری شهرستان خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی در این شهرستان به ثبت نرسیده اضافه کرد: در دوره پیک این ویروس قرار داریم و احتمال افزایش مبتلایان به ویروس زیاد است، لذا قرنطینه خانگی و اقدامات پیشگیرانه توسط شهروندان باید با جدیت بیشتری ادامه یابد.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۸/۱۲/۱۷
سلام. درود به شرف همه ی پزشکان وپرستاران وهمه ی دستندرکاران حوضه ی پزشکی. دست مریضاد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

salim ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
لطفا ب گوش مسئولین برسونین حالا که هم بازارچه و هم هتل ها تعطیل شدن ومسافران امکان اسکان ندارند ورودی های مهاباد رو ب روی پلاکهای غیر بومی ببندین!درصورتی که کسی از اهالی شهرستان پلاک غیر بومی دارد فقط با ارائه ی شناسنامه مجوز ورود بدین!
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جعفر ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
به نظر من حرفهای ایشان ضد و نقیض هستند یک بار میگه ۱۲ نفر ایزوله شده اند بار دیگه میگه مورد مثبت نداریم چرا حقیقت را به مردم نمیگید که بیشتر مراقب خودشون باشند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شیما ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
دقیقا موافقم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
اگر این صحت داشته باشد مسولین ذیربط درمهاباد آمار واخبار ویروس کرنا رابه منظورجلوگیری از ترس واسترس بدرستی اطلاع رسانی نمیکنند یعنی آتشی روشن میکنند که دودش به چشم خودشان می رود چون به استناد واطمینان اطلاعاتی که آنها ارائه میدهندا .مردم توجه به قرنطینه وسایرمواردی که لازم است ندارند.وبعدازاندک زمانی جامعه راگرفتارومریض میکند .اینجاست که باید واقعیتهارابه مردم میگفتند که نه گفتند. حال برای گفتن واقعیتها دیرشده وجبران ناپذیر برای مسئولین سخت ومردم سخت و نابخشودنی میشود.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد