تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ اسفند ساعت ۱۷:۵۹ بازدید: 927      نظرات: 2      کد مطلب: 14344
اعمال محدودیت بیشتر بر مبادی ورودی شهر

استقرار دستگاه اتوماتیک ضدعفونی کننده در سه راه برهان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد از تشدید نظارت بر ورودی‌های شهرستان و ضدعفونی اتوماتیک خودروها در ورودی مهاباد – برهان خبر داد.

ایرج شجاعی فرماندار شهرستان مهاباد از جلسه ستاد کرونای شهرستان مهاباد اظهار کرد: به منظور جلوگیری از ورود موارد مشکوک از شهرهای آلوده تشدید نظارت‌ و اعمال محدودیت در دستور کار مسوولان قرار گرفته است.

وی افزود: برای اعمال محدودیت بیشتر کنترل مبادی ورودی شهرها در شب نیز اجرا خواهد شد.

شجاعی تصریح کرد: در جلسه امروز مشکلات،گزارشات و آخرین اقدامات مدیران شهرستان در خصوص پیشگیری از کرونا در مهاباد مورد بررسی قرار گرفت و مصوب گردید که مدیریت واحد توسط ستاد مقابله با کرونا در شهرستان  صورت بگیرد.

فرماندار مهاباد از احداث دستگاه اتوماتیک ضدعفونی در سه راه برهان خبر داد و گفت: این دستگاه توسط رضا سواری صاحب شرکت کیوان مرغ پرطلای مهاباد برای این کار اختصاص یافته و می‌توانند علاوه بر بالا بردن کیفیت و امنیت در زمان نیز صرفه جویی کند.

وی در خصوص احداث بیمارستان موقت شهرستان اظهار کرد: این بیمارستان صرفا جهت آمادگی و حمایت از بیمارستان فعلی احداث شده و امکانات و تجهیزات نگهداری برای بیماران کرونایی را نخواهد داشت.

ابراهیم کریمی سخنگوی شورای شهر مهاباد نیز از ممنوعیت زباله گردی در سطح شهر خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت‌های ویژه در خصوص مقابله با کرونا در شهرستان، با افرادی که در سطح شهر و یا سایت زباله اقدام به زباله گردی می‌کنند برخورد می‌شود.

محمد جهین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد نیز در این جلسه از تلاش برای تأمین امکانات بهداشتی ازجمله محلول ضدعفونی و ماسک خبر داد و گفت: با به بهره برداری رسیدن 2 واحد صنفی تولید مواد ضدعفونی کننده شاهد افزایش عرضه در سطح شهرستان خواهیم بود.

وی افزود: دستگاه تولید آب ژاول نیز توسط یکی از خیرین خریداری شده و در روزهای آینده مواد ضدعفونی کننده را بصورت رایگان پخش خواهد کرد.

جهین تصریح کرد: دستگاه تولید ماسک از روز گذشته وارد شهرستان شده و در صورت راه‌اندازی نیاز شهرستان را تأمین خواهد کرد.

وی اضافه کرد: مشکل اصلی کمبود ماسک در شهرستان مربوط به تولید آن بصورت سنتی بوده ولی دستگاه جدید ظرفیت روزانه 5 الی 15 هزار ماسک را خواهد داشت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آرام ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
باسلام خدمت مدیر محترم هاژه بنده هر روز صبح برای رفتن به سر کار از سراهی دارلک عبور میکنم و متاستفانه شاهد ورود ماشینهایی با پلاک استانهای دیگر میباشم و البته بدون بازرسی و ضد عفونی کردن و یا حتی وجود یک نفر برای کنترل.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

امید ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
به دهیاری ها اعلام بفرمایدازترددمردم غیربومی خودداری بفرمایند روستای خودراقرنطینه کنند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد