تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۹ فروردين ساعت ۲۳:۳۵ بازدید: 2172      نظرات: 0      کد مطلب: 14440
خیرین مهاباد سنگ تمام گذاشتند

تهیه لباس بیمارستانی و ایزوله برای تلاشگران حوزه سلامت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، همزمان با بحران کرونا در مهاباد خیرین مهابادی در بخش‌های مختلف وارد عمل شدند و در تازه‌ترین اقدام به همت هیات امنای بازاریان مهاباد و مزون هیرو در مهاباد بخشی از نیازهای شاغلان بخش سلامت در مهاباد تأمین می‌گردد.
هیرو معروف پور عضو هیأت امنای بازارایان مهاباد و مدیر مزون هیرو در اقدامی خیرخواهانه با همکاری خیاطان داوطلب شهرستان متشکل از خانم و آقا اقدام به تهیه لباس بیمارستانی، ایزوله و ماسک می‌نماید و همین امر موجب شد تا نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در این کارگاه برای تقدیر از تلاش آنها از نزدیک در جریان تولید و نیازهای این کارگاه قرار گیرد.
جلال محمودزاده در جمع هیات امنای بازاریان مهاباد و داوطلبین ضمن تقدیر از تلاش بی وقفه آنها اظهار کرد: خیرین شهرستان نقش اساسی را در مقابله با بحران کرونا ایفا نمودند و با احداث و تجهیز نمودن بیمارستان موقت اینبار هیات امنای بازاریان مهاباد حمایت از مدافعان سلامت در این شهرستان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
وی افزود: حمایت بازاریان مهاباد با تولید و تهیه نیازها و ملزومات بهداشتی و درمانی تلاشگران عرصه سلامت را به ارائه خدمت دلگرم می‌کند و ضمن ارائه خدمات درمانی به شهروندان و نجات جان آنها انسجام و وحدتی بی نظیر را در جامعه ایجاد خواهد کرد.
محمودزاده تصریح کرد: تلاش خیرین شهرستان مهاباد در مقابله با کرونا عملکرد شهرستان مهاباد را بسیار بالا برد و نتایج آن به خوبی برای همگان مشخص شده است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اقدامات هیات امنای بیمارستان موقت و هیأت امنای بازاریان مهاباد در تاریخ مهاباد ثبت خواهد شد اظهار کرد: مسوولان شهرستان سعی می‌کنند هرآنچه را که خیرین شهرستان خیرین شهرستان برای تولید ملزومات نیاز دارند تهیه نمایند.
وی اضافه کرد: پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند و در شرایطی که تمام کشور دچار بحران شده تأمین نیازهای آنان جزو اصلی‌ترین کارها می‌باشد، لذا علی‌رغم وجود زیرساخت‌ها بدون تجهیزات و ملزومات کاری نمی‌توان انجام داد.
جلال محمودزاده ضمن تقدیر از هیأت امنای بازاریان مهاباد و داوطلبین تولید لباس بیمارستانی تصریح کرد: ویروس کرونا در آینده نزدیک ازبین خواهد رفت ، اما زحمات و تلاش‌های خیرین مهاباد در مقابله با این ویروس فراموش نخواهد شد.
ارسطو شیربیگی عضو هیأت امنای بازاریان مهاباد در ادامه اظهار کرد: اقدام داوطلبین تولید لباس بیمارستانی کمتر از زحمات تلاشگران عرصه سلامت در شهرستان نیست و آنها نیز دوشادوش پزشکان و پرستاران در بخش دیگری از خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند.
وی ضمن تقدیر از حضور چشمگیر و موثر بانوان در هیأت امنای بازاریان مهاباد و کارگاه تولید لباس بیمارستانی افزود: تلاش بانوان مهابادی یادآور زمان جنگ  است که در آن زمان بانوان با تهیه امکانات برای مردانی که در خط مقدم مبارزه می‌کردند از آنها حمایت می‌کردند.
هیرو معروف پور عضو هیأت امنای بازاریان مهاباد و مدیر مزون هیرو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مدت 5 روز است که این تولیدی با همکاری داوطلبین خانم و آقا در 3 شیفت اقدام به تهیه لباس بیمارستانی و ماسک می‌کند.
وی افزود: سری اول مواد اولیه که موجود بود بصورت رایگان برای تهیه لباس بیمارستانی مورد استفاده قرار گرفت و بعد  از آن هیأت امنای بازاریان اقدام به تهیه مواد اولیه نمود و داوطلبین نیز بصورت رایگان آنها را تهیه و در اختیار هیأت امنا و مسوولان شبکه بهداشت و درمان قرار می‌دهند.
معروف‌پور تصریح کرد: تأمین نیازهای بخش درمان و پزشکی در اولویت قرار دارد و بعد از آن پاکبان و نیروهای خدماتی شهرداری مهاباد از امکانات این تولید بهره‌مند خواهند شد.
وی اضافه کرد: در این کارگاه تولیدی 13 خانم و 8 آقا بصورت داوطلب اقدام به تولید لباس بیمارستانی و ماسک می‌نمایند و روزانه 150 دست لباس بیمارستانی تولید می‌کنند.
هیرو معروف پور در ادامه اظهارکرد: درحال حاضر نمونه‌هایی از ماسک‌های تولید شده با کیفیت بالا به معاونت سازمان غذا و دارو ارسال شده تا مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرد و در صورت تایید، نیاز شهرستان مهاباد به ماسک N95  و N99  تأمین خواهد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد