تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۳ ارديبهشت ساعت ۲۰:۱۲ بازدید: 200      نظرات: 0      کد مطلب: 14644

ساخت و ساز غیرمجاز در مهاباد متوقف شد


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، مسوول اراضی جهاد کشاورزی مهاباد گفت: عملیات ساخت و ساز و دیوارکشی اراضی ملی به مساحت ۱۵۰ مترمربع در این شهرستان شناسایی و متوقف شد.
 
اسماعیل خلکی در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: در پی دریافت گزارش مردمی در روستای «آفان» مبنی بر دیوارکشی و تغییر کاربری اراضی ملی توسط یکی از روستاییان، پیگیری موضوع در دستور کار این اداره قرار گرفت.
خلکی ادامه داد: با بررسی موضوع مشخص شد که عملیات دیوارکشی با هدف تغییر کاربری و استفاده شخصی انجام شده که با حضور به موقع کارشناسان جهاد کشاورزی از ادامه فعالیت جلوگیری شده است.
مسوول امور اراضی جهاد کشاورزی مهاباد با اشاره به اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی و ساختن خانه‌باغ و واحد مسکونی دیگر بدون اخذ مجوز ممنوع بوده و با متخلفان طبق قانون و مقررات موجود برخورد می‌شود، گفت: هفته گذشته نیز یک باب بنای غیرمجاز در روستای «اگریقاش» این شهرستان به علت ساخت در اراضی کشاورزی با حکم دادستانی تخریب شد.
خلکی اظهار داشت: در بخشی از زمین‌های این روستا که کاربری کشاورزی داشت، مالک بدون اخذ مجوز لازم در ۳۰۰ مترمربع اقدام به ساخت و ساز کرده بود.
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تغییرکاربری زمین‌های کشاورزی مراتب را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱ حفاظت اراضی کشاورزی اطلاع دهند.
«خلکی» از روستاییان و کشاورزان درخواست کرد که اگر قصد احداث بنا یا دیوارکشی اراضی زراعی و باغی خود را دارند قبل از هرگونه اقدامی از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (۱۳۱) و یا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مشاوره کرده و برای دریافت مجوز اقدام کنند.
روستای «آفان» در بخش خیلفان مهاباد و در ۵۰ کیلومتری این شهر قرار دارد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد