تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت ۱۸:۶ بازدید: 1020      نظرات: 0      کد مطلب: 14796

دستگیری دو نفر حفار غیر مجاز در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع از دستگیری 2 نفر از اعضای باند خفاران غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

غلامرضا عبده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: درپی دریافت گزارش‌های مردمی و تعامل اطلاعاتی با همیاران میراث فرهنگی این شهرستان و پس از اشرافیت و رصد اطلاعاتی، اقدامات لازم برای شناسایی و رصد یک شبکه از حفاران غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های بیشتر موضوع مشخص شد، اعضای این شبکه در حومه شهر مهاباد به صورت مخفیانه اقدام به حفاری غیرمجاز جهت کشف اشیای تاریخی می‌کنند.

وی اضافه کرد: متهمان که با استفاده از ابزارهای مخصوص، به منظور یافتن اشیای قیمتی و عتیقه بودند همراه با ادوات و تجهیزات حفاری دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: از اعضای این شبکه پتک‌های سنگین، دیلم، سطل‌های لاستیکی، قلم‌های فلزی و برخی از ادوات و وسایل حفاری کشف و ضبط شد.

عبده اظهار داشت: محافظت و صیانت از آثار باستانی و تاریخی این شهرستان تنها از عهده ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی بر نمی‌آید و سایر دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم نیز باید در این خصوص با ماموران این یگان همکاری کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد