تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۱:۵۲ بازدید: 1017      نظرات: 0      کد مطلب: 2471

106 زندانی استان کوردستان به آغوش خانواده بازگشتند


امسال 106 مددجوی زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از خبرگزاری صداوسیما  ، مُدیرکل زندانهای استان کوردستان، با اشاره به اینکه 11 مددجو به هفته وحدت وحدت اختصاص داشت، گفت: برای آزادی این تعداد مددجو، یک میلیارد ریال از محل کمک خیرین، ستاد دیه و گذشت شاکیان پرداخت شد.

اسحاق ابراهیمی افزود: 2 نفر از خیرین شهر سنندج با پرداخت 120 میلیون ریال توانستند در آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد این استان سهیم شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 250 مددجوی جرائم غیرعمد در زندانهای استان وجود دارند، افزود:  برای آزادی این تعداد، 100 میلیارد ریال، نیاز است.

مُدیرکل زندانهای استان کوردستان، از افزایش تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده در سالجاری نسبت به مدت مشابه آن خبر داد و گفت: 18 محکوم به جریمه دیه، 67 مددجوی محکومیتهای مالی و 23 نفر نیز به دلیل عدم پرداخت مهریه و نفقه در حبس بودند که با مساعدت خیرین آزاد شدند.


وی بدهکاری 106 زندانی جرائم غیرعمد آزاد شده را 79 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ستاد دیه استان با حمایت ستاد دیه کشور توانست با پرداخت 11 میلیارد ریال زمینه آزادی این تعداد را فراهم کند.
به گفته نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان کوردستان، گذشت و فداکاری از خصوصیتهای مردم این استان بوده و شاکیان پرونده های قضایی زندانیان جرائم غیرعمد کوردستان نیز از ابتدای امسال از 30 میلیارد ریال مطالبات خود گذشت کرده اند.


ابراهیمی افزود: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان کوردستان هم اکنون به فرهنگی حسنه تبدیل شده است و حضور خیرین، هنرمندان و چهره های سرشناس استان در جلسات ستاد دیه خود تأییدی بر این ادعا است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد