تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد ساعت ۱۶:۴۸ بازدید: 4806      نظرات: 4      کد مطلب: 14903
وضعیت کرونا در مهاباد وخیم است

آخرین آمار و وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد تا این لحظه


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، افزایش صعودی و نگران کننده شمار مبتلایان و فوت 5 نفر در شبانه روز گذشته وضعیت کرونا در شهرستان مهاباد را وخیم و بحرانی کرده است.

شهرستان مهاباد با عبور از وضعیت هشدار و وضعیت قرمز، حال در وضعیت وخیم و بحرانی قرار دارد و هر لحظه به آمار مبتلایان و قربانیان اضافه می‌شود.

دکتر امیر بهزاد رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در اولین جلسه ستاد بحران این شهرستان با اعلام اینکه تعداد مبتلایان به 872 مورد رسیده است اظهار کرد: شهرستان مهاباد در 20 روز اخیر به اندازه 3 ماه گذشته افزایش مبتلایان را تجربه کرده است.

وی افزود: درحال حاضر 76 نفر در بخش ایزوله بیمارستان مهاباد بستری و تحت درمان هستند که 36  نفر آنها مبتلای قطعی به کرونا و مابقی مشکوک به ابتلا هستند.

بهزاد با بیان اینکه 529 مورد از مبتلا به کرونا ویروس در شهرستان مهاباد بصورت سرپایی شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: تا این لحظه 61 درصد بیماران کرونایی شهرستان سرپایی بودند و 39 درصد از آنها نیز در بیمارستان مهاباد بستری و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوه این ویروس 650 نفر به بیمارستان مهاباد مراجعه کرده‌اند که 343 مورد آنها مبتلا به کرونا و بستری شده‌اند، از این تعداد 288 نفر با طی کردن روند بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون 38 نفر جان خود را از دست داده‌اند که 21 نفر آنها مبتلای قطعی، 15 نفر مشکوک به ابتلا و نتیجه آزمایش کرونای 2 نفر از فوت شدگان تاکنون اعلام نشده است.

بهزاد تصریح کرد: افراد زیر 20 سال شهرستان مهاباد 4 درصد، افراد 21 الی 30 سال 20 درصد، افراد 31 الی 40 سال 24 درصد، افراد 41 تا 50 سال 17 درصد و افراد بالای 50 سال، 35 درصد مبتلایان به کرونا در این شهرستان را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه ترکیب جنسیتی افراد مبتلا در این شهرستان برابر است افزود: درحال حاضر مجموع میانگین سنی مبتلایان به 42 سال رسیده است که نشان دهنده شیوع این ویروس در بین افراد جوان و میانسال است.

بهزاد تصریح کرد: 15 نفر از بیماران کرونایی شهرستان مهاباد در نقاحتگاه بیمارستان موقت این شهرستان تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش هاژه، تا این لحظه تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان به 872 مورد رسیده است که از این تعداد 36 مورد در بیمارستان مهاباد بستری، 15 نفر در نقاهتگاه تحت مراقبت قرار دارند، در این مدت 21 مبتلای قطعی به کرونا نیز جان خود را از دست داده و 800 نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

15 مورد مشکوک و 2 مورد که نتیجه آزمایش کرونای آنها اعلام نشده تا این لحظه فوت کرده‌اند که در مجموع شمار قربانیان به این ویروس به 38 مورد رسیده است.

در صورت تداوم افزایش شمار مبتلایان به کرونا در مهاباد، بیمارستان این شهر با مشکل ارائه خدمات کافی روبرو خواهد شد، چراکه تلاش بی وقفه کادر درمان شهرستان در سه ماه گذشته، فرسودگی روحی، روانی و جسمی پرستاران و پزشکان حوزه درمان شهرستان را درپی داشته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی ۱۳۹۹/۳/۱۷
به نظر من تنها راه مقابله با این بیماری قرنطینه هستش مث اولای شیوع باید شدیدا قرنطینه اجرابشه.مردم مراعات نمی کنن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

گلزاریزدانی ۱۳۹۹/۳/۱۷
بهداشت را رعایت کنیم دست هایمان را 20 ثانیه مرتبط بشویم باید 3 وحده بشوریم فاصله ی 2 متری 3 متری را رعادت کنیم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شریف مرادی ۱۳۹۹/۳/۱۷
با سلام وخسته نباشید خدمت کانال خبری هازه و سلامتی ولش ساغی به تمام زحمت کشان بی پروا در شبکه بهداشت ستاد پیشگیری مبارزه با کرونا خواهش مندیم از مسئولین قرنطینه را دوباره شروع کنید ممنون
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۳/۱۷
ممنون از کادر درمانی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد