تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۲۴ خرداد ساعت ۱۳:۱۱ بازدید: 1335      نظرات: 0      کد مطلب: 14941

خانواده سقزی قاتل فرزندشان را بخشیدند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا، معاون قضایی رییس کل دادگستری کوردستان گفت: با پیگیری‌های مسوولان زندان سقز و شوراهای حل اختلاف این شهرستان، خانواده اولیای دم پس از پنج سال قاتل فرزندشان را بخشیدند و اعلام رضایت کردند.
برجعلی برهان پناه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ در شهرستان سقز بر اثر نزاع بین ۲ جوان یک قتل صورت می‌گیرد که پس از طی مراحل دادرسی نهایتا در سال ۱۳۹۷ حکم قصاص نفس صادر و آماده اجرای حکم می‌شود.
وی افزود: در نهایت پرونده همزمان به شعبه ویژه زندان و شعبه هشت شوراهای حل اختلاف شهرستان سقز برای گرفتن رضایت از خانواده اولیای دم فرستاده می‌شود که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم نهایتا با پذیرش شروط مد نظر، حاضر به رضایت و گذشت شدند.
برهان پناه تاکید کرد: پرونده مذکور سومین پرونده قتل عمدی بود که در سال جاری با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف شهرستان سقز با صلح و سازش ختم به خیر شد.
رییس شوراهای حل اختلاف کوردستان با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت بهره‌برده شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد