تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير ساعت ۲۲:۵ بازدید: 1861      نظرات: 1      کد مطلب: 15012

دستگیری اعضای باند حفاری اشیاء تاریخی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد از دستگیری اعضای یک باند حفاری در این شهرستان خبر داد.
غلامرضا عبده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در پی دریافت گزارشات جوامع محلی و تعامل و همکاری اطلاعاتی با همیاران میراث فرهنگی مهاباد در خصوص فعالیت باند حفاران غیرمجاز در یکی از محوطه های تاریخی، نیروهای یگان با اشرافیت، رصد اطلاعاتی و شناسایی راه‌های منتهی به محوطه باستانی با همراهی پاسگاه مکریان غربی، شبانگاه در محل حاضر و موفق به دستگیری باند حفاران غیرمجاز شدند.
وی با اشاره به جزئیات این ماموریت تصریح کرد: با تلاش و همت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی مهاباد وهماهنگی‌های صورت گرفته با فرماندهی پاسگاه انتظامی مکریان غربی(دارلک) راس ساعت 24:00 نیروها به محض اطلاع از حضور حفاران به محل اعزام شده و حین بازگشت با دو خودرو و یک موتورسیکلت مواجه می‌شوند که در نتیجه حفاران غیرمجاز با مشاهده ماموران متواری شده و در نهایت نیروها، پس از تعقیب و گریز موفق به دستگیری چهار نفر به همراه دو خودرو شدند که متاسفانه دو نفر از راکبین موتورسیکلت در این تعقیب و گریزها موفق به فرار شدند.
عبده اضافه کرد: در این عملیات موفقیت‌آمیز با همکاری خوب نیروهای انتظامی تعداد چهار نفر از اعضای باند دستگیر و دو دستگاه خودروی پی‌کی و پژو SLX به همراه یک دستگاه فلزیاب، اسلحه شکاری و آلات و ادوات حفاری از قبیل بیل، کلنگ و طناب ضبط و جهت سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل پاسگاه انتظامی مکریان غربی مهاباد شد.
وی در پایان اظهار کرد: افراد متواری شده شناسایی شده و دستگیری افراد مذکور در دستور کار پاسگاه مکریان غربی قرار دارد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
4
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۴/۱۳
کدوم روستا

نظر خود را براي ما ارسال كنيد