تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير ساعت ۱۸:۲۲ بازدید: 1766      نظرات: 1      کد مطلب: 15035

واکنش اداره محیط زیست شهرستان مهاباد به گلایه‌های یک شهروند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، بدنبال انتشار فیلمی از هاژه که یکی از شهروندان اقدام به تیمار و رها سازی یک بال لک لک در طبیعت نمود و در آن از  اداره محیط زیست شهرستان گلایه کرده بود، این اداره با ارسال جوابیه‌ای به این رسانه هاژه ضمن پاسخ به گلایه‌های این شهروند از کمبود امکانات کافی ، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص برای تیمار پرندگان و گونه‌های جانوری در شهرستان مهاباد خبر داده است.

متن جوابیه بدین شرح است:

مدیر محترم پایگاه خبری هاژه

با سلام،

       احتراماً در پاسخ به درج خبری با موضوع آزادسازی یک بال حاجی لک لک گیر کرده در آشیانه  روی تیر برقی در روستای دارلک توسط شخصی به نام سامان و اظهار شکایت و گلایه نامبرده  از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد بدلیل عدم توجه و همکاری لازم،  باطلاع عموم می رساند که این اداره به محض اطلاع از موضوع به منظور جلوگیری از رخداد حادثه ای ناگوار و نجات گونه مذکور هماهنگی های لازم را به منظورحضور همکاران محترم مدیریت توزیع برق شهرستان مهاباد انجام داده تماس معاون اداره با جناب آقای ربانی رئیس محترم اداره بهره برداری - که با حضور به موقع مامورین محترم اداره برق، گونه مذکور رهاسازی گردید. این اداره از مدیریت و مامورین محترم مدیریت برق شهرستان نهایت تقدیر و تشکر را دارد. بنابراین موضوع عدم جوابگویی، عدم توجه و همکاری اداره حفاظت محیط زیست در این باب فاقد صداقت و اعتبار می باشد. مزید اطلاع همشریان عزیز به عرض می رساند که در طول دو هفته گذشته تعداد 6 بال لک لک گیر کرده در آشیانه  با همکاری مدیریت محترم شبکه برق مهاباد رهاسازی گردیده اند.

درخصوص تیمار و مراقبت از گونه مذکور ضمن تشکر و تقدیر از نامبرده به جهت احساس مسئولیت و انجام کاری انسانی و خداپسند، باطلاع می رساند بعد از آزادسازی گونه مذکور و زخمی شدن پای پرنده بدلیل تقلای پرنده برای آزاد شدن از چیزی که به آن گیر کرده است  درتماس تلفنی نامبرده با معاون اداره  راهنمایی های لازم به مشارالیه صورت گرفته است. این اداره تا به امروز علی رغم داشتن کمبودها و نبود امکانات ضروری مورد نیاز تخصصی بودن موضوع تیمار -  با همکاری تنی چند از دامپزشکان دوستدار محیط زیست در حد توان نسبت به تیمار و مراقبت از حیات وحش و تنوع زیستی شهرستان اقدام نموده و شاهد موضوع رهاسازی ده ها بال انواع گونه های رهاسازی شده در طبیعت می باشد که توسط پایگاه خبری هاژه و سایر خبرگزاری ها به اطلاع عموم رسانده شده است .

در نهایت اعلام می دارد که هر اقدام ارزشمندی توسط همشریان در راستای حفظ حیات وحش منافی اقدامات و عملکرد ارزشمند این اداره نبوده و برابر اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حفاظت از محیط زیست وظیفه همکاری تلقی گردیده و این امر بدون همکاری همگان با دستگاههای متولی امکان پذیر نمی باشد. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هیوا کریمانی ۱۳۹۹/۴/۲۳
سلام متاسفانه محیط زیست مهاباد خیلی کم کاری ودر بعضی مواردمثل صید در تالاب کانی برازان چشم پوشی میکند که باعث مرگ وطلف شدن پرندگان کم یاب توسط تور صیادان میشود؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد