تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ مرداد ساعت ۱۸:۱۰ بازدید: 3495      نظرات: 0      کد مطلب: 15065

شیب کرونا در مهاباد نزولی اما شکننده است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: شمار بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان به بیش از 2 هزار و 500 نفر رسیده است.
دکتر امیر بهزاد در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان مهاباد با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در مهاباد اظهار کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به 2 هزار و 580 مورد رسیده است که 31 درصد آنها را بیماران بستری شده و 68.5 درصد دیگر را بیماران سرپایی تشکیل می‌دهند.
 
وی افزود: از مجموع 2 هزار و 580 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان تعداد 1 هزار و 263 مورد خانم و 1 هزار و 317 مورد را آقایان تشکیل می‌دهند که میانگین سنی مبتلایان در هر دو رده 45 سال است.
بهزاد با بیان اینکه میانگین سنی افراد فوت شده در این شهرستان بالای 30 سال است تصریح کرد: بیشترین میزان مرگ و میرها در بین رده سنی 71 الی 80 ساله روی داده است که از 147 مورد مبتلا در این رده سنی 33 نفر جان خود را از دست داده‌اند، همچنین رده سنی 61 الی 70 سال نیز با 293 مورد مبتلا و 27 مورد فوتی دومین رده فوتی‌ها را به‌خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه تا زمان تنظیم این گزارش تفصیلی 108 نفر در شهرستان مهاباد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند اضافه کرد: 87.5 درصد فوتی‌ها(90 نفر) در شهر و 12.5 درصد فوتی‌ها(16 نفر) در روستاها جان خود را از دست داده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان 178 نفر از کادر درمانی مهاباد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میزان 125 نفر مربوط به پرسنل بیمارستان و 45 مورد نیز مربوط به پرسنل بهداشت این شهرستان می‌باشند.
وی افزود: بیمارانی که سابقه ناراحتی‌های قلبی عروقی داشته‌اند بیشترین میزان مرگ و میرها را با 51 مورد فوتی به خود اختصاص داده و بعد از آن بیماران دیابتی و ریوی قرار دارند.
امیر بهزاد با اشاره به شکننده بودن وضعیت کنترل این ویروس در شهرستان مهاباد اظهار کرد: درحال حاضر 15 نفر در بخش ایزوله بیمارستان مهاباد بستری هستند که 6 نفر آنها مثبت و 9 نفر مشکوک به ابتلا هستند.
وی اضافه کرد: اگرچه آمار بستری‌ها در این شهرستان کاهش یافته اما درصورتی که شهروندان اقدامات پیشگیرانه را انجام ندهند دوباره با افزایش شمار افراد بستری و مبتلا روبرو خواهیم بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه از شیوع گسترده ویروس کرونا در ماه‌های مهر و آبان خبر داد و گفت: وضعیت فعلی تنها در صورت همراهی شهروندان و استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات حفظ خواهد شد و نیازمند برنامه‌ریزی و تمهیداتی ویژه برای کنترل این ویروس در ماه‌های مهر و آبان هستیم.
وی افزود: عید قربان امسال متفاوت تر از تمامی سال‌ها خواهد بود و شهروندان باید از دید و بازدیدهای فامیلی جدا خودداری نمایند.
بهزاد در پایان ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه سلامت در این شهرستان اظهار کرد: کنترل شیوع این ویروس نیازمند همراهی شهروندان و استفاده از اقدامات پیشگیرانه است، لذا خواهشمندیم برای حفظ جان اعضای خانواده از هرگونه حضور در تجمع در عید سعید قربان پرهیز شود و ذبح دام‌ها نیز بر اساس پروتکل‌های بهداشتی با رعایت عدم تجمع و استفاده از وسایل بهداشتی بسته بندی و توزیع شود.
به گزارش هاژه، بر اساس آخرین آمارها تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تا شامگاه هشتم تیرماه 2 هزار و 580 نفر و تعداد افراد فوت شده بر اثر این ویروس 114 نفر است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد