تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ مرداد ساعت ۱۲:۳۳ بازدید: 8932      نظرات: 31      کد مطلب: 15067
بە اتهام فساد مالی//

7 نفر از کارکنان شهرداری مهاباد دستگیر شدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، دادستان شهرستان مهاباد از دستگیری 7 نفر از کارکنان شهرداری این شهر به اتهام فساد مالی خبر داد.

اصلان حیدری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال گزارشات مردمی مبنی بر فساد مالی و تخلف از سوی تعدادی از کارکنان شهرداری مهاباد اوایل هفته جاری 5 نفر از کارکنان این سازمان با اتهام فساد مالی دستگیر شدند.

وی افزود: با انجام تحقیقات بیشتر در این رابطه 2 نفر دیگر نیز دستگیر شده‌اند که در مجموع تا این لحظه 7 نفر به اتهامات مختلف مالی دستگیر شده‌اند.

حیدری تصریح کرد: تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده با تکمیل شدن اطلاعات گزارش و نتیجه نهایی به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

دادستان شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: این افراد احضار نشده‌اند بلکه پس از انجام تحقیقات و احراز تخلفات و جرم  به اتهامات مختلف مالی و اداری دستگیر شده‌اند. 

مصطفی احمدزاده عضو شورای شهر مهاباد نیز در صفحه شخصی خود در فضای مجازی با اعلام این خبر اظهار کرده است: تحقق سلامت اداری جدای از ضرورت ورود نهادهای ناظر بیرونی، مستلزم نقش آفرینی جدی نهاد نظارتی شورا است.

وی اضافه کرد:  این نقش آفرینی شواری شهر با به نتیجه رساندن تحقیق و تفحص مالی یا حسابرسی ویژه‌ای که در شهرداری مهاباد انجام شده و در مرحله گزارش است، محقق گردد و در نهایت خدمت بازسازی عمومی به مدیریت شهری قرار گیرد.

به گزارش هاژه، فروردین‌ماه سالجاری نیز مصطفی احمدزاده با یادداشتی انتقادی تحت عنوان "تخلفات دامنه دار پیمانکار فضای سبز و سکوت حیرت انگیز دستگاه نظارت شهرداری" نوشته بود: تعطیلی اجباری کارگران فضای سبز به هر دلیلی آنها را از حداقل دستمزدشان که همان حقوق پایه مصوب شورای عالی کار است، محروم نمی سازد و هر اقدامی خلاف این، تخلف فاحش است که البته در شهرداری مهاباد به واسطه مماشات دستگاه نظارت مربوطه مثل آب خوردن به وقوع می پیوندند!

وی در این مطلب انتقادی در فروردین‌ماه  با اشاره به اینکه " پیمانکار فضای سبز  اقدام به پرداخت حقوق آبانماه کارگران کرده است بر پایه ۲۶ روز کاری؛ به عبارت دیگر حداقل ۴ روز کاری را از بیش از صدنفر کسر کرده است. این در حالی است که کارگران فضای سبز بر پایه قراردادهای ماهیانه ۳۰ و ۳۱ روزه کار می کنند و بر اساس مشخص بودن حداقلِ دستمزدِ ماهیانه با هیچ حربه ای نمی توان از روزهای کاری کاست! اما پیمانکار محترم فضای سبز با استفاده از انجماد مطلق دستگاه نظارتی مربوطه در شهرداری مهاباد با انواع ترفندها از جمله تعطیل کردن اجباری کارگران و سپس ثبت آن به عنوان "غیبت"، از پرداخت مبالغ مربوطه امتناع می ورزد" از تخلف آشکار از سوی پیمانکار و مماشات یکی از واحدهای شهرداری مهاباد انتقاد کرده بود.

به گزارش هاژه، در ماه‌های گذشته بررسی سلامت اداری، احضار و دستگیری تعدادی از کارکنان شهرداری‌های کشور با دستور سازمان بازرسی و ورود دادستانی در دستور کار نهادهای امنیتی، نظارتی قرار گرفته است و ورود سازمان بازرسی و دادستانی شهرستان مهاباد به پرونده‌های رشوه، فساد مالی و تخلف اداری موجی از واکنش مثبت در بین شهروندان و نخبگان شهری ایجاد کرده است.

تداوم این روند و پیگیری بیشتر نهادهای نظارتی بر سلامت اداری در شهرستان بخصوص شهرداری این شهر علاوه بر افزایش اعتماد عمومی منجر به اصلاح امور و سلامت بیشتر مدیریت شهری خواهد شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی ۱۳۹۹/۵/۲۲
سلام.خسته نباشید.چراالان پیگیراضافه حقوق سالهای۹۶.۹۷،۹۸،۹۹کارگران خدمات شده اند اماازاضافه حقوق کارگران فضای سبزخبری نیست خواهشاپیگیری کنید.ممنونم.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی ۱۳۹۹/۵/۲۲
سلام.خسته نباشید.چراالان پیگیراضافه حقوق سالهای۹۶.۹۷،۹۸،۹۹کارگران خدمات شده اند اماازاضافه حقوق کارگران فضای سبزخبری نیست خواهشاپیگیری کنید.ممنونم.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۳۹۹/۵/۱۵
اینها کارمندشهرداری نبوده ونیستند افرادی هستند ازوابستگان وقوم خویشان اعضای شورای شهر.کارمند شهرداری بایستی ازطریق آزمون وبعدازگزینش ودارای کد پرسنلی وشماره ردیف پرسنلی باشند . لطفا اسم کارمند شهرداری راروی اینها نگذارید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی ۱۳۹۹/۵/۱۳
واقعادستتون درد نکنه واقعا خوشحالم که این آدمهای کلاهبردار به مجازات برسند ولی امیدوارم که کاملا شفاف سازی شود
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آرمان ۱۳۹۹/۵/۱۲
بژی کاک مصطفی احمد زاده، هر اتوی بومان ده مینی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

صلاح الدین. اب. ۱۳۹۹/۵/۱۲
با سلام و احترام. مهاباد سالهاست که پروژه عمرانی شاخص ندارد. اگر چه همیشه درامد شهرداری خوب بوده و به خصوص ساخت و ساز زیادی در حال انجام استت.. اصل شوراها هستن.. انها کاری کردن به خصوص دو نفر از اعضای شورای فعلیی که دزی را شهرداری نهادینه کردن. متاسفانه شهرداری مهاباد با نبود هیچ پروژه عمرانی به این همه کارمند پشت میز نشین که به زور وظیفه شخصی و اداری خودشان را هم انجام نمی دهند نیازی نداشت و ندارد.. چه بسا که اکثرشون هم دزد شدن.. شورا به زور شهرداری را انتخاب کرد شهرداری که هیچ کارنام درخشانی ندارد.. و معلومه ..
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رضا ۱۳۹۹/۵/۱۱
من هم به نوبه خوداز دادستانی مهاباد ودیگر دستگاه های اجرای نهایت تشگر را دارم چون این پول حق کارگران شهرداری است که این آقایان به جیب زده اند
6
0
پاسخ به این اظهارنظر

Amir ۱۳۹۹/۵/۱۱
با سلام ،چند سالی است با اجرای مصوبه تصویب شورای شهر به جای اجرای پروژهای اساسی شهرها بعضی از افراد .... سر کار آمده اند به جای خدمت به شهر و آبادانی شهر در فکر پر کردن .... دست مریضا به این حرکت خدا پسندانه و مردان با خدا که در مبارزه با فساد مالی کمر همت بسته اند خدا یارونهدارتان از خداوندمنان برایتان آرزوی صحت وسلامت دارم و برای طبهکاران گربه صفت اشد مجازات را دارم باشد که امر به معروف و نهی از منکر پا بر جا شود ،درود بی پایان به همه شما که درراه حق گاه مثبت می گذارید
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۵/۱۰
خیلی خوشحالم اگر به شوراها هم برسد به راستی مهاباد پر از کوسه ماهی شده بود دست خوش دادستان محترم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی رستمی ۱۳۹۹/۵/۱۰
خیابان های مهاباد به هیچ وج انقدر خراب نبوده که پیگری نمیکنند تا به امسال هیچ جای از مهاباد اسفالت نشد این همه بوجه میگیرند چیکارش میکنند و شهر مهاباد کسی نبود که باید شهردارمون پیرانشهری باشه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بارزان جاف ۱۳۹۹/۵/۱۰
امیدوارم پیگیری افراد مجرم و رشوه گیر و فاسد فقط به شهرداری منتهی نشه، اکثر ادارات اینگونه افراد فاسد رو دارن، در نهایت از نهاد های امنیتی که در این مسئله خیلی مدبرانه ورود نمودند نهایت تشکر را دارم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ایرج عظیمی ۱۳۹۹/۵/۱۰
کسانی که حق و حقوق و مزایا و بیمه ی تامین اجتماعی کارگران را به بهانه های مختلف کم و کم تر مینمایند در این روزهای سخت و بحرانی کرونایی اصلا قابل بخشش نیستند و حق الناس از حق الله بالاتر میباشد.
1
1
پاسخ به این اظهارنظر

تاها ۱۳۹۹/۵/۱۰
پس فردا با گرفتن بە پستهای مهمتری میرسند خودتان را اذیت نکنید،مگر اینکە شفاف سازی کنید و اسامی رو بدید بیرون
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

شکری ۱۳۹۹/۵/۱۰
لطف کنید و کارمند دلسوز مهابادی را که شهرداری میرا آباد خدمت میکند با انتقالیش موافقت کنید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ادیبزاده ۱۳۹۹/۵/۱۰
حیف که کارمند صادق و بدور از هر خلافی در شهر دور افتاده و بدون امکانات میر آباد خدمت میکند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

جلال مجیدی ۱۳۹۹/۵/۹
‌باتشکر از دادستان مهاباد و نهاد های امنیتی که با جدیت باین مفسدین برخورد وآنها را بازداشت نمودند که چندین سال بود که حق این کارگران بیچاره را می خوردند احسن دست مریزاد
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۵/۹
ازدادستان محترم شهرستان مهاباد ممنونم که باهمکاری اداره اطلاعات نسبت به دستگیری این افراداقدام نمودند
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

علي ۱۳۹۹/۵/۹
بهتر نبود در مورد شورا ها هم تحقيق وتفحص بشه كه اونا چرا وبه چه علت كسب ثروت؟ميكنند
8
0
پاسخ به این اظهارنظر

جعفرابراهیم زاده ۱۳۹۹/۵/۹
همه سرو ته یک کالباسن همه دزدن.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سید محمد قاضی مکری ۱۳۹۹/۵/۹
با سلام بسیار عالی وکار خوب ومثبت میباشد دست کسانیکه باعث دستگیری متخلفین میشود درد نکه انشاالله
بارزان ۱۳۹۹/۵/۱۳
کالباس نیه کاکه کرباسه
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

ابراهیم ۱۳۹۹/۵/۹
اگر قانون مجازات اسلامی به خوبی اجرا شود ، فساد به حداقل خواهد رسید. در ضمن به دنبال افرادی که با عث این گونه فسادهای کلان می باشند و شاه کلید می باشند، بگردید و ریشه فساد این نهاد مردمی و خدماتی را از بین ببرید.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رضا اسلامیان ۱۳۹۹/۵/۹
واقعاباید مفسدان تمامی ادارات را محاکمه وبه اشد مجازات برسانند اللخصوص بیمارستان امام ... دادگستری باید ورود کند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جلال فقه نبی ۱۳۹۹/۵/۹
بحث ۷نفر دستگیر شده اصل موضوع بود
ولی در توضیحاتتون به حاشیه پرت شد
تا روشن شدن بحث قضایی لطفا پیگیری نمایید
ا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

demukri ۱۳۹۹/۵/۹
هرچند محرز است فساد مالی کارمندان دولت و گرفتن رشوه تخلف و جرم است و باید برخورد شود ولی این یکطرف قضیه است زیرا موضوعی که به نظر بنده اساسی تر است و در بین ادارات جا افتاده عدم پاسخگویی به کار کاملا قانونی ارباب رجوع است و انچه به جایی نرسد فریاد مشروع عزیزان ارباب رجوع است و هیچ ارگانی نیز در این رابطه کوچکترین ورودی نمی کند و این روند همچنان ادامه دارد . البته ابن بحث مستلزم کاووش و بررسی کلی توسط کارشناسان است .
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

انورخسروی ۱۳۹۹/۵/۹
ایکاش حسابرسی ونظارت بطورسیستماتیک ومستمر ودرقالب های شفافسازیهای رسانه ای ومردمی انجام می شد نه اینکه چرم راآب ببرد
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۵/۹
کافی است نگاهی به نام کارکنان شهرداری شود که متوجه میشوید بسیاری از کارمندان فعلی یا با کارمندان باسابقه هم فامیل هستند یا با اعضای شورای سهر نسبت فامیلی دارند پس تخلف نتیجه پارتی بازی در استخدام است.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان هستم ۱۳۹۹/۵/۹
دست مریزاد برای دستگاهای ذیربط اما باور بفرمایید اغراق نمیکنم نود در صد کارکنان شهرداری دزدن.پس پیش بسوی پاکسازی کامل حتی انهاییکه بازنشسته شده اند والان از برکت شهرداری پول پارو میکنند!!؟!؟!.
4
0
پاسخ به این اظهارنظر

سهند ۱۳۹۹/۵/۹
دستتان خوش به له پرسین نبه دزدی زور دبه
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

جعفر ۱۳۹۹/۵/۹
خداوند اجرتان بدهد اینا انگل جامعه هستند درود به دست اندرکاران امر
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبدالله ۱۳۹۹/۵/۹
نمردیم و دیدیم یه نفر به وضعیت مهاباد رسیدگی کرد
1
2
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۹/۵/۹
اقای احمدزاده چرا افکار عمومی را فقط به عدم پرداخت حق کارگران میکشانید مساله بالاتر از اینهاست برادر ....

نظر خود را براي ما ارسال كنيد