تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۲ مرداد ساعت ۱۸:۱۶ بازدید: 2733      نظرات: 1      کد مطلب: 15074

شیب ابتلا به کرونا در مهاباد همچنان نزولی است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از افزایش شمار مبتلایان به کوید 19 در این شهرستان به بیش از 2 هزار و 500 مورد خبر داد.

دکتر امیر بهزاد در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با بیان اینکه بیماری کوید19 درمان ندارد اظهار کرد: برخلاف انتشار برخی خبرها تاکنون هیچ درمان مشخصی برای علاج کوید19 کشف نشده و داروهای تجویز شده تنها ماهیت حمایتی و ضد ویروسی دارند.

وی افزود: کرونا مجموعه‌ای از ویروس‌ها است که در سال‌های گذشته نیز بیماری‌های سارس و مرس از خانواده ویروس کرونا شیوع پیدا کرده‌اند و در سال 2019 نیز نوع جدیدی از آن شیوع پیدا کرد که کوید19 نامگذاری شد.

بهزاد تصریح کرد: راه مقابله با این ویروس بصورت ژنتیکی و اکتسابی است، در حوزه ژنتیک نیازمند رسیدن به ایمنی جمعی بعد از چند نسل هستیم و در حوزه اکتسابی نیز نیازمند اقدامات پیشگیرانه برای همه‌گیری ویروس بصورت تدریجی هستیم که در این حوزه فرسودگی کادر درمان از مشکلات عمده و عدیده است.

وی اضافه کرد: داروهای ضد ویروسی درحال افزایش هستند ولی بصورت پروتکل مستقل و ویژه برای مقابله با این ویروس مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کوید 19 در شهرستان به 2 هزار و 589 نفر خبر داد و گفت: از این تعداد 821 نفر در بیمارستان نمونه‌گیری و شناسایی شده و 1 هزار و 761 نفر نیز در مراکز سرپایی شهرستان مهاباد شناسایی شده‌اند.

وی افزود: درحال حاضر شاهد شیب نزولی اما شکننده شمار مبتلایان به کوید19 هستیم و شمار بستری‌های ناشی از این ویروس در مهاباد از 140 بیمار در دوران اوج به 10 نفر کاهش یافته که از این تعداد نیز 7 نفر مبتلای قطعی مثبت و 3 نفر مشکوک به ابتلا هستند.

دکتر بهزاد تصریح کرد: در بین افراد مبتلا به کوید19 که بیماری پیش زمینه‌ای داشته‌اند بیماران قلبی و عروقی بیشترین قربانیان را به خود اختصاص داده و از 137 نفر مبتلا به این ویروس از این بیماران 49 نفر فوت کرده‌اند. بیماران دیابتی نیز 17 فوتی بعد از بیماران قلبی و عروقی قرار دارند.

وی اضافه کرد: شیوع ویروس کوید19 در بین افراد زیر 50 سال بیشترین آمارها را به‌خود اختصاص داده ولی بیشترین مرگ و میرها در رنج سنی بیش از 70 سال قرار داشته‌اند.

به گزارش هاژه، تاکنون 117 بیمار مبتلای قطعی بر اثر ابتلا به این ویروس در شهرستان مهاباد جان خود را از دست داده‌اند و دهها فرد مشکوک به ابتلا نیز فوت کرده‌اند که در آمارهای رسمی قید نمی‌شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حمیرا ۱۳۹۹/۵/۱۳
درمسجدحاج احمد امروزنمازجماعت برگذارشد آیا بامجوز بهداشت بوده؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد