تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد ساعت ۹:۶ بازدید: 1215      نظرات: 0      کد مطلب: 15082
دستگیری کلاهبرداران اینترنتی در مهاباد

خالی شدن حساب 800 کارت به امید افزایش فالور اینستاگرامی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی مهاباد از خالی شدن حساب 800 کارت بانکی شهروندان مهاباد از طریق فیشینگ کاران و کلاهبرداران اینترنتی خبر داد.
سرهنگ برزو تجاری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در پی شکایت چندین نفر از شهروندان مهابادی مبنی بر برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی آنها، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: فیشینگ کاربران حرفه‌ای در مهاباد با شیوه فروش نرم افزار افزایش فالوور اینستاگرام و طراحی درگاه‌های بانک جعلی اقدام به خالی کردن حساب ۸۰۰ کارت بانکی از شهروندان مهابادی کرده بودند.
تجاری تصریح کرد: پس از انجام یک سری از عملیات سایبری و فنی تیم پلیس فتا موفق به شناسایی متهمانی شد که با ایجاد صفحات اینستاگرامی و تلگرامی مختلف، تبلیغاتی مبنی بر فروش نرم افزارهای مخرب با عناوین افزایش فالوور اینستاگرام و طراحی درگاه های بانکی جعلی در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر می‌کردند.
وی اضافه کرد: مالباختگان با خرید چنین نرم افزارهایی به درگاه جعلی و فیشینگ هدایت و در نهایت هنگام واریز مبلغی ناچیز، اطلاعات حساب بانکی در اختیار مجرمان قرار می گرفت.
سرهنگ تجاری در ادامه با اشاره به اینکه کلاهبرداران با استفاده از اپلیکیشن پیام رسان های داخلی مختلف، اقدام به تراکنشهای مختلف بانکی، می کردند، گفت: در مجموع 200 میلیون تومان از ۸۰۰ کارت به این روش برداشت شده است.
فرماندهی انتظامی مهاباد در پایان با اشاره به اینکه در این خصوص دو نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند، از شهروندان خواست با توجه به افزایش برداشت های اینترنتی غیرمجاز و کلاهبرداری های سایبری حتماً به بانک‌های صادرکننده کارت مراجعه و نسبت به دریافت رمز یکبار مصرف اقدام کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد