تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۳۱ مرداد ساعت ۱۹:۴۷ بازدید: 459      نظرات: 0      کد مطلب: 15129

جولان معتادان متجاهر در سایه کم کاری متولیان

فردین کمانگر/ روزنامه‌نگار


جولان معتادان متجاهر در مکان‌های عمومی به ویژه پارکهای سطح شهر سنندج، دستاویزی شد برای به نگارش درآوردن یادداشت پیش رو، که شاید متولیان امر اقدامی عاجل انجام داده و سامانی به وضع موجود دهند.
در این روزها برخی از کمپ‌های ترک اعتیاد تعطیل شده و همچنین کرونا بهانه‌ای شده برای کم کاری برخی از مدیران دستگاههایی که در ارتباط با پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کنند شده است و این کم کاری امروز به معضلی برای شهر سنندج تبدیل شده، معتادان به صورت جمعی در سطح شهر  و مکان‌های عمومی مشغول مصرف مواد مخدر هستند. که در این‌میان زنان دختران زیادی هم در میان معتادان وجود دارند که دل هر انسان آزاده ای را به درد می‌آورد.
پیرامون اعتیاد و مواد مخدر مطالب بسیاری عنوان شده است و این پدیده خانمان سوز بنیاد بسیاری از خانواده‌ها را تخریب کرده است و امروز شاهد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در کشور هستیم که ریشه اصلی این آسیب ‌ها، پدیده شوم اعتیاد است.
در کشور ما دستگاههای متعددی متولی امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد هستند و متاسفانه در چند سال گذشته بنابر دلایل مختلف همچون نبود مدیریت واحد بسیاری از دستگاههای متولی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و با بهانه‌های متعدد از کمبود اعتبارات و عدم همکاری سایر اعضا گله‌مند هستند و نتیجه چنین می‌شود که امروز شاهد جولان معتادان متجاهر در سطح شهرها هستیم این افراد بدون توجه شرایط موجود در مکان‌های عمومی مواد مخدر مصرف می‌کنند.
جولان معتادان متجاهر در سطح می‌تواند بستر افزایش اسیب‌های اجتماعی و بزهکاری را مهیا کند و در چنین شرایطی که مشکلات اقتصادی گریبانگیر مردم شده، توان کمک و یاری رساندن به این افراد را ندارند و همچنان که از گوشه و کنار و از کانالهای غیر  رسمی می‌شنویم که سرقت و بزهکاری افزایش یافته است.
حال برای سامان دهی و جمع آوری معتادان متجاهر در سطح شهرها باید دستگاههای متولی به ویژه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان‌ها عزم را جزم نموده و دستگاههای متولی را پای کار بکشانند تا با این‌پدیده شوم برخود جدی شود و از گرفتار شدن جوانان در این باتلاق پیشگیری کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد