تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۸ شهريور ساعت ۱۳:۳۲ بازدید: 1477      نظرات: 1      کد مطلب: 15169

افزایش امیدواری‌ها برای منقرض نشدن یک گونه جانوری در پیرانشهر


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: لاشه پیدا شده در حاشیه پل قلات این شهرستان، مربوط به گونه جانوری نام "شنگ" بوده که سال هاست در منطقه دیده نشده است.
"طاها ایزان" روز شنبه افزود: طی روزهای گذشته تصاویری از لاشه یک حیوان در کنار پل قلات پیرانشهر در فضای مجازی پیرانشهر منتشر شده بود که پس از بررسی لاشه توسط نیروهای محیط زیست پیرانشهر، مشخص شد به حیوانی به نام "شنگ" تعلق دارد.
وی اضافه کرد: این حیوان در گذشته در اطراف رودخانه های پیرانشهر به وفور یافت می شد ولی به دلیل از بین رفتن زیستگاه و شکار بی رویه، سال ها بود که در پیرانشهر دیده نشده بود.
رییس اداره محیط زیست پیرانشهر بیان کرد: گونه جانوری زیبا که در اطراف رودخانه ها و نهرها با پوشش گیاهی مناسب زندگی می کند، از جانوران آبزی و پستانداران کوچک تغذیه می کند و پیشتر در نقاط مختلف کشور یافت می شد که متاسفانه در بسیاری از نقاط به طور کلی منقرض شده است.
وی اظهار کرد: بیم آن می رفت  که این حیوان در پیرانشهر نیز منقرض شده باشد که با پیدا شدن لاشه یک قلاده از آن، امیدواری ها برای وجود تعداد بیشتری از آن در شهرستان افزایش یافت.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

kazem ۱۳۹۹/۶/۹
بسار الیی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد