تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ دي ساعت ۱۷:۱۹ بازدید: 1040      نظرات: 0      کد مطلب: 2511

همایش "بزرگداشت روز شهرساز" در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 1 دی ماه به مناسبت روز شهرساز، همایش بزرگداشت روز شهرساز با حضور مسئولین شهری، متخصصان، اساتید معماری و شهرسازی و همچنین مدعوین استانی در دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد برگزار گردید.


"صلاح الدین خان احمدزاده" رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد ضمن تبریک روز شهرساز و هفته پژوهش از بانیان برگزاری همایش تشکر و لزوم توجه به این رشته نوپا(شهرسازی) را یادآوار شد. 
"قاسمی"رئیس بخش پژوهش دانشگاه آزاد مهاباد نیز به ارائه گزارشی از عملکرد پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد پرداخت. 
دبیر علمی همایش در ارتباط با برگزاری همایش گفت: با توجه به نوپا بودن رشته شهرسازی در مهاباد و عدم معرفی مناسب آن، تصمیم بر برگزاری این همایش به مناسبت بزرگداشت روز شهرساز گرفته شد و امیدواریم این رشته در مهاباد توسعه بیشتری پیدا کند. 
دکتر کامران علیزاده آذر افزود: 16 مقاله برای همایش ارسال و از بین آنان 9 مقاله مورد تأیید قرار گرفته و 4 مقاله نیز برای سخنرانی انتخاب گردید. 

در ادامه شهردار مهاباد به سخنرانی پرداخت و گفت: باید رابطه و همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد و شهرداری بیشتر شود و شهرداری از نظرات متخصصان دانشگاهی بخصوص اساتید شهرسازی و معماری استفاده نماید تا کمبودها و مشکلات موجود کاهش یابد. 
مهندس صلاح کردستانی اظهار کرد: شهرداری امسال به لحاظ مالی با بحران بی سابقه ای رو برو بوده است طوریکه با ادامه چنین وضعی به تعطیلی خواهد کشید که امیدواریم با همکاری بیشتر مسئولین، سازمان ها و مردم این وضعیت سرانجام خوبی داشته باشد. 
همچنین رئیس گروه شهرسازی نظام مهندسی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این همایش، مهاباد را مایه افتخار استان و کشور دانست و دانشگاه آزاد اسلامی آن را یکی از تأثیرگذارترین فضاهای استان دانست.
مهندس فواد مرعشی در ارتباط با رشته شهرسازی گفت: شهرسازی یک رشته و هنر به نسبت جدید است و هنوز آنچنان که باید در بین مردم جا نیفتاده و لزوم توجه بیشتر به آن اجتناب ناپذیر است. 

دکتر محمد سلطانی دبیر اجرایی همایش نیز گفت: نحوه اجرای همایش رضایت بخش بود و امیدواریم در سال های آتی و با همکاری دانشگاه و بخش پژوهش چنین همایش هایی را در سطح گسترده تری برگزار کنیم. 
در ادامه مراسم با ارائه مقالات برگزیده پیگیری شد و دکتر منصور عزیزی و برهان سپهری مقالات خود را ارائه دادند. 
در پایان مراسم با تقدیر و تجلیل از مقالات برگزیده، پژوهشگران برتر دانشگاه و دانشجویان فعال انجمن شهرسازی به اتمام رسید.
 
عکس: انجمن شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی مهابادارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد