تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۰ مهر ساعت ۱۷:۲۰ بازدید: 1452      نظرات: 0      کد مطلب: 15309
توصیه جدی به شهروندان برای استفاده از ماسک

افزایش نگران کننده بستری‌های کرونایی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از افزایش شمار افراد بستری شده ناشی از ابتلا به ویروس کرونا  در این شهرستان خبر داد.
دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در چند روز گذشته شاهد افزایش نگران کننده شیوع ویروس کرونا در شهرستان هستیم به نحوی که تعداد افراد بستری شده در بخش کرونای بیمارستان مهاباد به 76 نفر رسیده است.
وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد تعداد 3 هزار و 255 نفر در این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند که بیش از 87 درصد این افراد در محدوده شهر و مابقی در محدوده روستا‌ها قرار دارند.
وی اضافه کرد: درحال حاضر  9 نفر در بخش ICU بستری شده‌اند و 2 نفر نیز به دستگاه وینیلاتور وصل هستند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این ویروس در شهرستان مهاباد طبق آمار استانی 139 نفر در این شهرستان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 134 نفر بومی و 5 نفر غیربومی بوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه افراد دارای بیماری‌های پیش زمینه‌ای قلبی - عروقی و دیابتی بیشترین میزان فوتی‌ها را داشته‌اند افزود: افراد زیر 45 سال بیشترین میزان شیوع را به خود اختصاص داده‌اند درحالیکه بیشترین میزان مرگ و میرهای صورت گرفته بر اثر این ویروس در رده سنی 60 به بالا روی می‌دهد، لذا به افراد میانسال و سالمند توصیه می‌شود در این مدت دستورالعمل‌های مقابله با کرونا شامل استفاده از ماسک شستشوی مداوم دست و صورت و عدم حضور در تجمع‌های پر خطر و بیرون از منزل را جدی گرفته و اعضای خانواده نیز از دورهمی‌های خانوادگی جدا خودداری نمایند.
بهزاد با بیان اینکه میزان شیوع و سرایت این ویروس نسبت به موج‌های گذشته بشدت جهش یافته تصریح کرد: تا این لحظه تمامی پژوهش‌ها استفاده مداوم از ماسک و عدم حضور در تجمعات پرخطر را بهترین راه مقابله با این ویروس اعلام کرده؛ لذا شهروندان باید هشدارها در این خصوص را جدی گرفته و بدون ماسک در شهر و یا اماکن شهری حضور پیدا نکنند.
به گزارش هاژه، در 10 روز گذشته بصورت میانگین روزانه 26 شهروند مهابادی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در این مدت 308 مورد به تعداد مبتلایان شهرستان اضافه شده، 40 نفر نیز به تعداد افراد بستری شده اضافه شده است.
بسیاری از خانواده‌ها در تأمین هزینه‌های درمان این ویروس با مشکل مواجه می‌شوند و هزینه درمانی برای برخی افراد بدحال به بیش از 50 میلیون تومان می‌رسد، لذا به شهروندان توصیه می‌شود دستورالعمل‌های مقابله با کرونا را  بصورت جدی رعایت نمایند.
یکی از شهروندان چندی پیش در گفتگو با خبرنگار هاژه از افزایش سرسام آور درمان بیماران کرونایی خبر داد و گفت: برای نجات جان همسرم که حامله بود مجبور شدم بیش از 50 میلیون تومان برای خرید 12 عدد آمپول و برخی داروهای دیگر هزینه کنم.
وی با بیان اینکه این ویروس جدا از تهدید سلامت خانواده‌ها اقتصاد خانواده‌ها را هم تهدید می‌کند افزود: به شهروندان توصیه می‌کنم حتما دستورالعمل‌های مقابله با کرونا را رعایت کنند و در مواردی که احساس می‌کنند به این ویروس دچار شده‌اند به پزشک متخصص مراجعه نمایند و از خوددرمانی جدا پرهیز نمایند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد