تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر ساعت ۲۰:۵۱ بازدید: 1744      نظرات: 0      کد مطلب: 15488

کارگاه تولید سموم کشاورزی تقلبی در مهاباد کشف شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی مهاباد گفت: یک کارگاه تولیدی سموم کشاورزی تقلبی که در روستایی در این شهرستان فعالیت می‌کرد، شناسایی و کشف شد.
سرهنگ محمد توحیدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تهیه، تولید و پخش کود شیمیایی تقلبی در کارگاهی واقع در روستای "شیخ احمد" این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران شهرستان‌های مهاباد و نقده قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با هدایت عملیاتی فرماندهان انتظامی ۲ شهرستان و پس از هماهنگی با مقام قضایی در کنار کارشناسان اداره جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت اقدام به بازرسی از محل کردند.
توحیدی تصریح کرد: در بازرسی از این کارگاه، ۱۹ هزار و ۳۱۰ کیلوگرم انواع مواد اولیه مورد نیاز در ساخت کود شیمیایی به همراه ۱۷ هزار و ۱۹۴ لیتر محصول نهایی کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: برابر نظر کارشناسان حاضر در محل با توجه به عدم ثبت موجودی انبار در سامانه جامع انبارها و همچنین عدم تایید کیفی کالای کشف شده از سوی متخصصان، تقلبی بودن این سموم محرز شد.
فرمانده انتظامی مهاباد با بیان اینکه در این رابطه یک متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد، تاکید کرد: کشاورزان در امر خرید سموم و کود به خصوص کود مایع باید از فروشندگی‌های مجاز مورد اعتماد و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی خرید کنند تا گرفتار افراد سودجو و فرصت‌طلب نشوند.
عکس تزئینی است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد