تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر ساعت ۱۷:۴۵ بازدید: 1373      نظرات: 0      کد مطلب: 15496
هنر معلولان نیازمند حمایت

نمایشگاه توانمندیهای معلولان در مهاباد گشایش یافت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نمایشگاه مجازی توانمندی‌های معلولان شهرستان مهاباد به نفع کم توانان و معلولان این شهر افتتاح شد.

هرساله به مناسبت روز جهانی معلولان، نمایشگاهی تحت عنوان توانمندی‌های هنری معلولان مهاباد برگزار می‌گردد که همواره با استقبال گرم هنرمندان اقشار مختلف مردم روبرو می‌شود، اما امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه بصورت مجازی برگزار گردید و خیرین و شهروندان می‌توانند آثار هنری و صنایع دستی آن را با هدف کمک به معلولان شهرستان مهاباد خریداری نمایند.

یونس لاچینی رییس جامعه معلولین شهرستان مهاباد ضمن تبریک روز جهانی معلولان در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امسال نمایشگاه توانمندی‌های هنری و صنایع دستی معلولان مراکز توانبخشی که‌وین و کیما در مرکز جامعه معلولین شهرستان مهاباد دایر شده است و علاقمندان می‌توانند با بازدید مجازی از نمایشگاه که از سوی رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی پخش می‌شود ضمن بازدید از آن آثار هنری را به نفع هنرمندان معلول این مراکز خریداری نمایند.

وی افزود: در این نمایشگاه بیش از 100 اثر در بخش‌های نقاشی، رزین، صنایع دستی، عروسک سازی، تابلو و ... برای علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

لاچینی تصریح کرد: در سال‌های گذشته برگزاری این نمایشگاه سهم بزرگی در تأمین هزینه‌های زندگی معلولان هنرمند داشته و امسال نیز از خیرین، شهروندان و همچنین سرمایه‌داران دعوت می‌شود ضمن خرید یک اثر هنری ارزشمند سهمی در کمک به هنرمندان معلول داشته باشند.

وی اضافه کرد: در مراکز توانبخشی معلولان مهاباد تقویت عضلات، روانکاوی، کار درمانی و هنر درمانی به عنوان خدمات به معلولان ارائه می‌شود و پژوهش‌ها نشان داده ضمن اینکه این خدمات به کشف استعداد منجر می‌شود نقش مهمی در سلامت روانی، فیزیکی معلولان ایفا می‌کند.

رییس جامعه معلولین شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در این نمایشگاه آثار فاخر و بخش ویژه‌ای به آثار آرزو حسین‌پور هنرمند توانمند مهابادی اختصاص یافته است.

وی افزود: این نمایشگاه بصورت مجازی دایر شده و علاقمندان می‌تواند طرح‌ها و آثاری را که علاقمند به آن هستند نیز سفارش دهند و در مدت زمان کوتاهی برای آنها توسط هنرمندان معلول خلق خواهد شد.

یونس لاچنینی در پایان اظهار کرد: خیرین و کسانیکه علاقمند به خرید آثار هستند می‌توانند با شماره‌ تلفن‌های 42331992 و 09141662574 تماس حاصل فرمایند و یا می‌توانند بصورت انفرادی با حضور در جامعه معلولان شهرستان مهاباد واقع در خیابان شهریکندی جنب بانک رفاه از نزدیک از آثار این نمایشگاه بازدید نمایند.

 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد