تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۲۲ آذر ساعت ۱۷:۲۳ بازدید: 1352      نظرات: 0      کد مطلب: 15522
در سومین مسابقات کتاب سال آذربایجان غربی

اثر نویسنده مهابادی مورد تقدیر قرار گرفت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر مسوول انتشارات ژیر در مهاباد گفت: اثر یکی از نویسندگان مهابادی در سومین مسابقه کتاب سال آذربایجان غربی شایسته تقدیر شد.

یعقوب خضری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اثر "گه‌ڔانه‌وه پاشای ده‌ریا" با موضوع نمایشنامه کوردی اثر صلاح گل‌اندامی نویسنده مهابادی در سومین مسابقات کتاب سال استان آذربایجان غربی از سوی داوران شایسته تقدیر تشخیص داده شد.

 

وی افزود: در دیماه سال گذشته در یک دورهمی نویسندگان و فعالین حوزه فرهنگ و ادب در دفتر انتشارات ژیر مهاباد، 7 عنوان کتاب از نویسنده حوزه رمان و داستان‌نویسی معرفی شد.

خضری تصریح کرد: این 7 عنوان کتاب کوردی شامل "به‌ر له‌وه شه‌و بزرینگێته‌وه" با موضوع داستان‌های کوتاه کوردی، "به‌کره و خه‌ونه شینه‌کانی کچێک" با موضوع نمایشنامه موزیکال مکتوب، "گه‌ڔانه‌وه پاشای ده‌ریا" با موضوع نمایشنامه کوردی، " وه تۆ ئه‌و چیرۆکه بڕوا ده‌که‌ی" ، "خه‌زاڵ و هاواڵی منداڵیم" ، مانا ون بوه‌کانی ژیان" با موضوع داستان‌های کوتاه کوردی و " وه‌ختێک کرمی ئاورێشمی باڵ ده‌گرێ" با موضوع داستان‌های کوتاه کوردی حاصل تلاش 15 ساله نویسنده است.

خضری تصریح کرد: به گفته نویسنده اثر کتاب‌های "به‌کره و خه‌ونه شینه‌کانی کچێک" و "گه‌ڔانه‌وه پاشای ده‌ریا" یکی از اولین کارهای موزیکال مکتوب در حوزه کودکان است که امسال به عنوان اثر شایسته تقدیر در سطح استان آذربایجان غربی انتخاب شده است.

وی در پایان اضافه کرد: علاقمندان به آثار این نویسنده می‌توانند در شهر مهاباد به کتابخانه گزینگ و آگورا، در بوکان به کتابفروشی موکریان، در سنندج به کتابفروشی نالی، در کامیاران به کتابفروشی فرهنگ، در سقز به کتابفروشی هنر و اندیشه مراجعه نمایند.

به گزارش هاژه، انتشارات ژیر در سال 96 تأسیس شده و تاکنون بیش از 40 عنوان کتاب به زبان‌های کوردی و فارسی توسط این نشر چاپ و منتشر شده است










ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد