تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۲۸ آذر ساعت ۲۰:۲۲ بازدید: 1101      نظرات: 0      کد مطلب: 15549

برگزیدگان جشنواره استانی تئاتر کرمانشاه معرفی شدند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره استانی تئاتر کرمانشاه روز جمعه با معرفی برگزیدگان در سرسرای انتظار شهر کرمانشاه با حضور مسوولان و هنرمندان به صورت آنلاین برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، داوران این جشنواره نمایش های «جرم» و «قند خون» را به عنوان نمایش های منتخب استان کرمانشاه برای شرکت در جشنواره تئاتر کشوری فجر معرفی کردند.
در این جشنواره از بین هفت نمایش راه یافته به مرحله نهایی در قسمت کارگردانی؛ مصطفی دهشت با کارگردانی نمایش جرم، بیژن مرادی با کارگردانی نمایش قندخون و آرش منصوری با کارگردانی نمایش «مهمانی در کافه شیطان» به ترتیب اول تا سوم شدند.
در قسمت نمایشنامه نویسی هومن روحتافی و آرش منصوری با نمایش مهمانی در کافه شیطان به ترتیب نفر دوم و سوم بدون معرفی نفر اول برگزیده شدند.
در ادامه تندیس و لوح تقدیر بهترین بازیگر زن در سی دومین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه به پریسا حسینی به خاطر بازی در نمایش قند خون رسید و همچنین نفر دوم بازیگری زن به طور مشترک به فرانک وکیلی فر، مهشید بساطی و نفر سوم به طور مشترک به نادیا چمنی و طیبه بهرامی رسید.
مجید احمدی با بازی در نمایش جرم بهترین بازیگر مرد، بیژن مرادی با بازی در نمایش مهمانی در کافه شیطان نفر دوم و پوریا پای فشرده و محمدرضا کدیور به طور مشترک به عنوان نفر سوم بهترین بازیگر مرد از سوی هیات داوران انتخاب شدند.
 هیات داوران در قسمت طراحی جشنواره؛ زینب کرمی چمبدانی به خاطر طراحی لباس نمایش «بازی تخت و تاج»، طراحی پوستر نمایش «در» فاطمه موسوی، طراحی صحنه نمایش  «حسب حالی ننوشتیم» بابک رعنایی، گریم؛ نمایش مهمانی در کافه شیطان پوریا جهاندار و موسیقی نمایش مهمانی در کافه شیطان وحید وزیر شایسته تقدیر شناخته شدند.
 در ادامه آیین اختتامیه سی دومین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه از محمد کیانیان و نجاتعلی میرزایی بازیگران استان به خاطر سال‌ها بازی در تئاتر و از بازیگران کودک و نوجوان نمایش «پارک شیرین» اهوار نامداری، مه گل روزبه مریم، الناز و طناز سلیم نژاد و ندا عزیزی پیرمحمدی تقدیر شد.
تئاتر باید مخاطب محور باشد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در این مراسم با اشاره به محدودیت های اعتباری این اداره کل در سال جاری گفت: با وجود تمام مشکلات مالی جشنواره تئاتر استان همچون سال‌های گذشته برگزار شد، این در حالی است این جشنواره در خیلی از استان ها برگزار نشده است.
«بهرام فاضلی زاد» با اشاره به فعالیت بسیاری از انجمن های هنری و تخصصی زیرنظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با وجود بحران شیوع کرونا گفت: این اداره کل با تمام توان بضاعت مالی اش از هنرمندان و انجمن های هنری به ویژه تئاتر حمایت می کند.
او در ادامه با اشاره به محدودیت های شیوع بحران کرونا از انجمن ها و هنرمندان و پیشکسوتان خواست در این ایام به فکر تدابیری برای مخاطب محور قرار دادن تئاتر بعد از بحران کووید ۱۹ باشند؛ زیرا با مخاطب محور شدن تئاتر و استقبال مردم از آنها، به استقلال مالی می رسند و می توانند به جایگاه واقعی هنری خود دست پیدا کنند.
۱۹ گروه نمایشی ثبت شده در استان کرمانشاه وجود دارد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد