تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۳ دي ساعت ۱۷:۳۳ بازدید: 1466      نظرات: 1      کد مطلب: 15560

داشخانه مهاباد تنها روستای استان برای راه‌اندازی خانه کار و فرهنگ روستایی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد از انتخاب یک روستای این شهرستان برای اجرای طرح راه‌اندازی خانه کار و فرهنگ خبر داد.

سیامند جوانبخت در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: روستای داشخانه مهاباد تنها روستای استان آذربایجان غربی و جزو 50 روستای انتخاب شده جهت راه‌اندازی خانه کار و فرهنگ روستایی(کسب و کار فرهنگی) می‌باشد.

وی با اشاره به دلایل انتخاب این روستا افزود: کتابخانه زانست این روستا با فعالیت‌هایی که انجام داده توانسته در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب یکی از ده روستای برتر کشور معرفی شود.

جوانبخت تصریح کرد: بر اساس طرح خانه‌های کار وفرهنگ روستایی از طریق توانمندسازی، برنامه ریزی مشارکتی و اقدامات حمایتی با محوریت فرهنگ مجموعه‌ای از کسب و کارهای روستایی بصورت متمرکز یا غیر متمرکز در مرحله اول در 50 روستای ایران بصورت آزمایشی شکل می‌گیرد و در صورت موفقیت پس از اصلاح و بهبودی برای اجرا در سال‌های بعد در روستاه‌های متقاضی برنامه ریزی می‌شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد در ادامه اظهار کرد: در راستای هماهنگی و بررسی موضوع جلسه‌ی توجیهی با حضور بخشدار بخش مرکزی و دهیار روستا و یکی از مروجین کتاب روستا، رییس صندوق کارآفرین شهرستان و در رأس آن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در روز دوشنبه بصورت مجازی با مسوولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 50 روستای انتخاب شده برگزار گردید.

وی افزود: سقف تسهیلات نامحدود و بستگی به نوع طرح ارائه شده دارد.

جوانبخت هدف از راه‌اندازی این طرح را تقویت حوزه اقتصادی فرهنگ در راستای تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی اعلام کرد و گفت: تلاش برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در سطح ملی و منطقه‌ای و بین المللی، کمک به راه‌اندازی و رونق کسب و کارهای فرهنگی و هنری در روستاها، شناسایی آوزش و تقویت ظرفیت‌های بومی ومحلی در حوزه فرهنگ و هنر، حمایت از فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و تقویت نشاط اجتماعی و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: امیدواریم دهیار و شورای اسلامی روستای داشخانه با ارائه یک طرح خوب و قابل اجرا بتوانند تسهیلات ویژه این کسب و کار فرهنگی را دریافت نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن عبدالهی رمضانی ۱۳۹۹/۱۰/۳
عالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد