تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۸ دي ساعت ۱۲:۵ بازدید: 915      نظرات: 0      کد مطلب: 15581
از ابتدای سال‌جاری تاکنون

وقوع 371 حادثه در مهاباد


به گزارش هاژه، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مهاباد از وقوع 371 در 9 ماهه سالجاری خبر داد.
 
رحمان احمدی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 371 حادثه در شهرستان مهاباد روی داده که از این تعداد 205 مورد مربوط به آتش سوزی و عملیات اطفای حریق بوده است.
وی افزود: در این مدت 331 مأموریت توسط نیروهای این سازمان در داخل محدوده شهری و 40 مورد مأموریت در خارج از محدوده شهر انجام شده است.
احمدی تصریح کرد: در 9 ماهه سالجاری 166 مورد عملیات امداد و نجات توسط نیروهای این سازمان انجام شده و 13 نفر فوت شده و 37 نفر مصدوم شده‌ و 74 نفر نیز نجات یافته‌اند.
وی اضافه کرد: حوادث آتش‌سوزی علف‌های هرز با 151 مورد، نجات حیوانات اهلی با 50 مورد، آتش سوزی اماکن غیرمسکونی با 34 مورد، تصادفات و واژگونی خودرو با 27 مورد بیشترین میزان حوادث را به‌خود اختصاص داده‌اند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون هیچ گونه مورد فوتی در این شهرستان بر اثر گازگرفتگی گزارش نشده است.
وی با اشاره به اینکه برای افزایش ایمنی و حفظ سلامت شهروندان، صدور پایان کار آپارتمان‌ها از سوی شهرداری مهاباد، منوط به نصب و راه‌اندازی کپسول و تجهیزات آتش‌نشانی در آنهاست، اعلام کرد: امسال ۹۹ گواهی ایمنی برای ساختمان‌ها، واحد‌های تجاری و آموزشی صادر شده است.
احمدی با بیان اینکه در این مدت 600 مورد همکاری با سایر ادارات و ارگان‌های شهرستان صورت گرفته تصریح: تعداد 1 هزار و 134 مورد اعزام آتش نشان در سالجاری برای بررسی و یا عملیات مختلف صورت گرفته و 396 مورد اعزام ناوگان نیز برای عملیات مختلف اعزام شده است.
احمدی در پایان اظهار کرد: شماره تلفن ۱۲۵ این سازمان در طول شبانه‌روز  آماده  پاسخگویی به شهروندان در زمینه امدادرسانی، راهنمایی و مشاوره ایمنی است.
مهاباد سه ایستگاه آتش‌نشانی دارد که ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی به همراه هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد