تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن ساعت ۲۱:۲۶ بازدید: 2235      نظرات: 1      کد مطلب: 15684
مراسم تودیع و معارفه شهردار مهاباد برگزار شد

شهردار جدید برای این مدت کوتاه چه برنامەای در سر دارد؟


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی، مراسم تودیع و معارفه شهردار مهاباد در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

 

در این مراسم از زحمات کریم محمدنژاد تقدیر شد و سید جمیل قادری به عنوان چهل و چهارمین شهردار مهاباد منصوب شد.

محمد عابدی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: بعد از اتفاقات شورا و شهرداری مهاباد، این شهر نیازمند شهرداری مردمی و علمی بود و در همین راستا حکم سید جمیل قادری با دارا بودن شرایط لازم برای تصدی این پست، از سوی استاندار آذربایجان غربی تایید گردید.

 

وی افزود: مدیریت شهری عمل و اقدامی انفرادی نیست و همچون زنجیری پیوسته نیازمند مشارکت و یاری تمامی دستگاه‌های شهرستان است.

عارف خدرلو فرماندار شهرستان مهاباد نیز در این مراسم به بیان مطالبات شهروندان از شهرداری پرداخت و گفت: محمدنژاد در شرایط بسیار سختی مسوولیت سنگین اداره شهرداری مهاباد را برعهده گرفت.


 

وی افزود: برای انتخاب شهردار مهاباد فراخوانی اعلام شد و افراد واجد شرایط برای تصدی این پست نام‌نویسی کرده و 10 گزینه واجد شرایط به استانداری معرفی گردید، در نهایت سید جمیل قادری به عنوان شهردار مهاباد انتخاب گردید.

خدرلو تصریح کرد: اتفاقات اخیر در مدیریت شهری مهاباد ضربه بزرگی به اعتماد عمومی شهروندان به شهرداری وارد کرد و شهردار جدید با در اولویت قرار دادن شفافیت می‌تواند ضمن برخورد با فساد اداری و مالی اعتماد از دست رفته را بازگرداند.

وی اضافه کرد: تراکم فروشی و ماده 100 برای قانونی جلوه دادن ساخت و سازهای غیراستاندارد و غیرقانونی، خیانت به نسل‌های آینده است.

فرماندار مهاباد در ادامه اظهار کرد: ایجاد درآمدهای پایدار، پرداخت حقوق پرسنل و ساماندهی واحدهای تابعه شهرداری به ویژه واحد حقوقی، املاک و عمران از مطالبات شهروندان و مسوولان از شهرداری مهاباد است.

وی افزود: شهردار جدید باید عدالت در برخورداری از امکانات و خدمات برای تمامی مناطق شهر و مبارزه جدی با ساخت و سازهای غیراستاندارد و غیر قانونی و همچنین جلوگیری و مبارزه با زمین‌خواری در شهرستان که به شکل فزاینده‌ای رو به افزایش است را سرلوحه سیاست‌های خود قرار دهد.

کریم محمدنژاد نیز که از مهرماه سرپرستی شهرداری مهاباد را برعهده داشت در این مراسم ضمن آرزوی توفیق برای شهردار جدید اظهار کرد: مشکلات شهرداری مهاباد غیرقابل تصور است و این سازمان با 2 مشکل بسیار عمده دست به گریبان است.

 

وی افزود: پرداخت حقوق معموقه پرسنل و مشکلات مالی گسترده و همچنین تعدد پرونده‌های حقوقی از عمده‌ترین چالش‌های مدیریتی در شهرداری مهاباد است.

سیدجمیل قادری شهردار جدید مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: از همه پتانسیل‌های شهر برای رقابت با شهرهای همطراز استفاده خواهیم کرد.

 

وی افزود: شناسایی نقاط ضعف و قوت، ایجاد درآمد پایدار، استفاده از پتانسیل گردشگری، شفافیت در تمام امور، انضباط مالی، پاسخگویی، توسعه عدالت محور در همه بخش‌ها و در نهایت استقرار نظام قانونمند برای شهرداری از اهدافی است که باید در امورات و مدیریت شهرداری جاری گردد.

قادری تصریح کرد: برنامه‌ریزی منطبق با آمایش سرزمین، توجه به محیط زیست، افزایش سرانه فضای سبز، انجام مطالعات فنی با اجماع متخصصین، به نتیجه رساندن سایت پسماند و کارخانه بازیافت پسماند مهاباد، ساماندهی رودخانه و ساماندهی ترافیک و مبلمان شهری از برنامه‌های کلان شهرداری خواهد بود.

شهردار جدید مهاباد در پایان ضمن توصیه رعایت انضباط کاری و مالی و همچنین قانونمندی در مدیریت واحدهای شهرداری از سایر دستگاه‌ها و ادارات شهرستان برای پیشبرد اهداف کمک خواست.

پایان این مراسم با قرائت حکم شهردار جدید مهاباد و تقدیر از زحمات سرپرست شهرداری همراه بود.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی نادری ۱۳۹۹/۱۱/۱
تودیع و معارفه درست نیست چون به نـظرم مراسم فقط معارفه بود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد