تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ بهمن ساعت ۱۰:۴۶ بازدید: 4263      نظرات: 1      کد مطلب: 15686
پیش بینی وضعیت آب و هوا در چند روز آینده

میزان بارش و ارتفاع برف در مهاباد و جنوب استان اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد آخرین وضعیت آب و هوا و میزان بارش‌های برف و باران در مهاباد و شهرهای همجوار را تشریح کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: ارتفاع برف در برخی نقاط حوزه شهرستان مهاباد 50 الی 70 سانتیمتر ثبت و گزارش شده است.

وی با اشاره میزان بارش در 24 ساعت گذشته افزود: در شبانه روز گذشته سردشت با 34.8 میلیمتر، پیرانشهر با 26.1 میلیمتر، مهاباد با 19.7 میلیمتر و بوکان با 10 میلیمتر بیشترین میزان بارش گزارش شده است.

محمدپور تصریح کرد: چالدران و چایپاره به ترتیب با دمای 13 و 12 درجه زیر صفر سردترین شهر استان در شبانه روز گذشته بودند، دمای فعلی مهاباد 6 درجه زیر صفر است و شهرهای میاندوآب و شاهیندژ با دمای 8 درجه بالای صفر گرمترین شهرهای استان هستند.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: از روز سه شنبه که سامانه بارشی در منطقه جنوب استان فعالیت خود را بشدت آغاز کرده شهرستان پیرانشهر با 76.2 میلیمتر بیشترین میزان بارش را به خود اختصاص داده است و بعد از آن در شهرستان‌های اشنویه با 68.8 میلیمتر و سردشت با 52.2 میلیمتر بیشترین میزان بارش ثبت و گزارش شده است.

وی افزود: میزان بارش در مهاباد از روز سه شنبه تا این لحظه به 30 میلیمتر رسیده و چهارمین شهرستان پر بارش در این سامانه بارشی بوده است.

محمدپور تصریح کرد: از ظهر امروز بتدریج این سامانه بارشی از منطقه خارج خواهد شد و به علت شمالی شدن جریانات جوی، ریزش هوای سرد به منطقه پیش بینی شده که باعث افت دما بین 10 الی 15 درجه خواهد شد و تا اواسط هفته سرما منطقه را دربر خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: این کاهش دما برای منطقه نرمال بوده و در سال‌های گذشته در این فصل از سال دمای پایین‌تر نیز ثبت و گزارش شده است.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در ادامه با بیان اینکه از روز دوشنبه روند افزایش دما پیش بینی می‌شود به شهروندان توصیه کرد: از سفرهای غیر ضروری در جاده‌ها خودداری نمایند و رانندگان قبل از سفر از سالم بودن دستگاه‌های گرمایشی، فنی و برف پاک‌کن خودرو اطمینان حاصل فرمایند، همچنین جیره خشک و وسایل گرمایشی شامل لباس گرم و پتو به همراه داشته باشند.

وی در پایان افزود: با توجه به ریزش هوای سرد در منطقه احتمال یخبندان در برخی معابر و کنتورهای آب نیز وجود دارد، لذا سالمندان و کودکان از تردد غیر ضروری در شهر در ساعات ابتدایی صبح پرهیز کنند و جهت جلوگیری از یخ زدگی، کنتورهای آب را با نمک و پارچه بپوشانند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هاشمی نژاد ۱۳۹۹/۱۱/۲
اطلاعات آب و هوا براستی جالب بود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد