تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ بهمن ساعت ۱۲:۱۴ بازدید: 2083      نظرات: 1      کد مطلب: 15687
10 ساعت عملیات برفروبی برای نجات جان مادر باردار

برف و کولاک راه 45 روستای مهاباد را بست


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد با تشریح آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی و روستایی این شهرستان، از مسدود شدن جاده مهاباد – بوکان(برهان) خبر داد.

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بر اثر بارش برف و کولاک شدید که از شب گذشته در این منطقه آغاز شده است، تردد در این مسیر با مشکل مواجه شده و عوامل راهداری همچنان مشغول بروبی و بازگشایی جاده هستند، با این‌حال این محور بدلیل کولاک بسیار شدید و کاهش دید افقی به میزان 1 الی 10 متر، به طول 20 کیلومتر همچنان مسدود و تردد در آن امکان‌پذیر نیست.

وی با درخواست از شهروندان برای استفاده از مسیر جایگزین میاندوآب برای سفر به بوکان، اظهار کرد: ارتفاع برف در این محور(حدفاصل روستای قره‌بلاغ) به بیش از 35 سانتیمتر رسیده و علی‌رغم بازگشایی مسیر، کولاک بسیار شدید مانع از تردد خودروها و حتی حرکت برف‌روب‌ها می‌شود.

خادمی تصریح کرد: از شب گذشته در محور مهاباد – بوکان 3 دستگاه تریلر، 2 دستگاه کمپرسی 10 چرخ و 30 دستگاه سواری رهاسازی شده‌اند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد در ادامه با بیان اینکه تردد در محور مهاباد – ارومیه و مهاباد – میاندوآب در جریان است تصریح کرد: در محور مهاباد به سردشت به علت کولاک شدید و بارش برف، فاصله دید افقی به 10 متر کاهش یافته و تردد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

وی افزود: اکیپ‌های راهداری از روز گذشته 35 دستگاه خودروی سواری، باری و تانکر سوخت را در این مسیر رهاسازی کرده‌اند، در مسیر ارومیه نیز 2 دستگاه سواری رهاسازی شده‌ است.

خادمی با اشاره به وضعیت راه‌های روستایی و تلاش برای پاکسازی جاده‌ها تصریح کرد: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی در این شهرستان علاوه بر راهدارخانه مرکزی، راهدارخانه "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان) و "کله‌کاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت، "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و سه راهداری سیار در سه راه "دارلک" و گردنه‌های "آفان" و "شیخان" این شهرستان نیز فعال است.

وی اضافه کرد: 65 نفر نیروی راهداری با 36 دستگاه سنگین، نیمه سنگین و سبک در عملیات پاکسازی جاده و برفروبی در محورهای مواصلاتی و روستایی مشغول به فعالیت می‌باشند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد  از نجات جان مادر باردار در یکی از روستاهای شهرستان خبر داد و گفت: ارتفاع برف در محور روستایی اوزندره و گرده‌بردان، پیرمکاییل و عینه ملا به بیش از 80 سانتیمتر می‌رسد و شب گذشته در عملیاتی مشترک با نیروهای شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر بعد از تلاش 10 ساعته نیروهای راهداری برای برفروبی و بازگشایی جاده، یک مادر باردار با سلامت از روستای پیرمکاییل به بیمارستان مهاباد منتقل شد.

وی افزود: در محور آفان، میرسه، جانداران و شیخان نیز ارتفاع برف به 80  الی 90 سانتیمتر می‌رسد و عملیات پاکسازی در روستای اوزندره، گرده‌بردان، پیرمکاییل و عینه ملا بطول 21 کیلومتر بازگشایی شده و مسیر آفان نیز بطول 15 کیلومتر در گردنه خوله پوله با 2 دستگاه بولدوزر بازگشایی شده و این اکیپ همچنان در حال پاکسازی جاده و بازگشایی مسیر می‌باشند.

محسن خادمی در ادامه از بازگشایی مسیرهای مسدود شده 8 روستا در این شهرستان خبر داد و گفت: درحال حاضر 45 مسیر روستایی در شهرستان مهاباد مسدود است و بازگشایی مسیرهای روستایی بیرم، امین آباد، قزلجه، گرده‌بردارن و سایر مسیرهای روستایی دیگر با توجه به کولاک شدید همچنان در جریان است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

لپبذ ۱۳۹۹/۱۱/۲
فلننب ت

نظر خود را براي ما ارسال كنيد