تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن ساعت ۱۷:۲ بازدید: 2017      نظرات: 3      کد مطلب: 15692
درپی قطعی 4 روزه برق 5 روستا

فرماندار مهاباد ضرب الاجل چند ساعته صادر کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در پی قطعی 4 روزه برق 5 روستای شهرستان مهاباد، فرماندار این شهر ضرب‌الاجل چند ساعته برای شرکت توزیع برق و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای صادر کرد.

عارف خدرلو، فرماندار شهرستان مهاباد در جلسه‌ای که معاونین استاندار در آن حضور داشتند، با اشاره به قطعی چند روزه برق در 5 روستای بخش خلیفان شهرستان مهاباد اظهار کرد: در صورت وصل نشدن جریان برق در این روستاها شاهد بروز بحرانی دیگر همچون یخ زدن آب شرب شرب خواهیم بود و این تأخیر در وصل جریان برق به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

 

وی با تعیین ضرب الاجل برای شرکت توزیع برق و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جهت وصل جریان برق، افزود: مدیران این دو اداره بعد از جلسه باید به محل اعزام شوند و برای وصل شدن جریان برق این روستاها تا پایان روز فرصت دارند.

محسن خادمی، مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد در این جلسه اظهار کرد: درپی بارش برف، 196 روستای این شهرستان با مشکل برفروبی جاده‌های و بازگشایی آن روبرو بودند و از این تعداد راه 186 روستا بازگشایی شده است.

وی افزود: بیشتر روستاهای بخش مرکزی در مناطق صعب العبور قرار دارند و تلاش مستمر راهداران برای بازگشایی مسیر زمانبر است.

خادمی تصریح کرد: علی‌رغم مصوب شدن استفاده از دستگاه‌های معادن شهرستان برای بازگشایی مسیرها در ستاد مدیریت بحران، در هنگام وقوع بحران هیچ‌کدام از معادن همکاری لازم را نداشتند، این درحالیست که ارتفاع برف در برخی محورهای خلیفان به بیش از 1 متر رسیده و کولاک شدید مانع از پاکسازی سریع جاده می‌شود.

جلال زایر، مدیر توزیع برق شهرستان مهاباد نیز در این خصوص اظهار کرد: علاوه بر بارش سنگین برف، سرعت باد در مناطق خارج از شهر به بیش از 90 کیلومتر بر ساعت رسید و همین امر موجب شد 65 تیر برق در سطح شهرستان شکسته شود.

وی افزود: برای وصل جریان برق شهرستان، اکیپ‌های میاندوآب، ارومیه، نقده و بوکان نیز به مهاباد اعزام شده و تلاش برای وصل جریان برق در این 5 روستا همچنان ادامه دارد.

به گزارش هاژه، کمبود دستگاه‌ها و تجهیزات اداره راهداری شهرستان و عدم تزریق اعتبارات کافی به این اداره موجب شده، تلاش مستمر راهداران این شهرستان با تأخیر مواجه شود و این مهم درحالیست که وعده‌های مدیریت ستاد بحران استان به این اداره همچنان ناکافی و تزریق اعتبارات بصورت قطره چکانی صورت می‌گیرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

طه مرادپور ۱۳۹۹/۱۱/۴
عالیه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱۱/۴
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

خسرو دانشی ۱۳۹۹/۱۱/۴
روستای قالوزندان آب هم قطع شد بر اسر برق وجادههم یخ است هیچ کس جواب نمی ده

نظر خود را براي ما ارسال كنيد