تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن ساعت ۲۰:۴۹ بازدید: 1329      نظرات: 0      کد مطلب: 15695
با حضور معاونین استاندار آذربایجان غربی

مشکلات پروژه‌های عمرانی مهاباد بررسی شد


به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی هاژه، جمعی از مسوولان استان آذربایجان غربی با حضور در مهاباد  ضمن بازدید از چند پروژه، آخرین وضعیت و مشکلات پروژه‌های عمرانی این شهرستان را بررسی کردند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی، مدیرکل دفتر امور شهری و روستایی، مدیرکل دفتر فنی ،عمرانی و حمل ونقل وترافیک، مدیرکل ستاد بحران استان و مدیراملاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با حضور در جلسه‌ای ضمن بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرستان در جریان مشکلات و موانع این پروژه‌ها قرار گرفتند.
آیدین رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی در این جلسه با اشاره به در اولویت بودن طرح‌های نیمه تمام گفت: 412 پروژه نیمه تمام این استان تا قبل از پایان کار دولت اتمام و به بهره برداری می‌رسد.
 
 
 
وی افزود: هم اکنون یک هزار و 390 پروژه عمرانی، خدماتی و آبادانی در سطح آذربایجان‌غربی در حال احداث بوده که روند پیشرفت تمامی آنها بررسی و عملیات اجرایی در حال انجام است.
رحمانی با اشاره مشکلات شهرداری و پرونده 25 ساله زمین‌های مربوط به کارکنان دادگستری این شهر تصریح کرد: مقرر شده بخشی از زمین‌ها از طریق شهرداری با تهاتر زمین حل و بخشی دیگر نیز با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن و اداره کل راه شهرسازی موضوع را قبل اتمام دولت به اتمام برسانیم.
وی اضافه کرد: : پروژه احداث دانشکده پرستاری مهاباد نیز هم اکنون در حال نهایی شدن است  و در تلاشیم با جذب اعتبارات، محوطه سازی این پروژه نیز صورت بگیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به توقف عملیات اجرای بیمارستان جدید مهاباد بدلیل بدهی اظهار کرد: مشکلات مربوط به مطالبات عقب افتاده پیمانکار پروژه بیمارستان 350 تختخوابی مهاباد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان در دستور کار استانداری قرار گرفته تا بتوانیم روند ساخت آن به طور منظم ادامه دهیم.
عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به تحول گاز رسانی در این شهرستان اظهار کرد: قبل از سال 1392 تنها هشت روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند بودند ولی تا پایان سال جاری بیش از 60 روستای مهاباد از نعمت گاز برخوردار خواهند شد و میزان برخورداری جمعیت شهرستان از نعمت گاز طبیعی به بیش از 80 درصد خواهد رسید.
وی افزود: هم اکنون عملیات احداث 147 کلاس درس در مهاباد در حال ساخت است که با اتمام آنها سرانه فضای آموزشی شهرستان ارتقا خواهد یافت.
 

 
خدرلو با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح شهرستان در دهه فجر تصریح کرد: درحال حاضر 37 پروژه با  اعتباری بالغ بر 790 میلیارد تومان قابل افتتاح می‌باشند که در روزهای آتی مشخصات و تعداد آنها بصورت دقیق از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به مشکلات شهرداری مهاباد، خواستار اصلاح و ساماندهی واحدهای شهرداری به ویژه واحد حقوقی شد و گفت: به بندرت پرونده‌ای را می‌توان یافت رأی به نفع واحد حقوقی شهرداری مهاباد صادر شده باشد و یکی از اولویت‌های شهردار جدید باید تشکیل تیمی حقوقی قدرتمند برای دفاع از حق و حقوق خود خواهد بود.
دکتر امیر بهزاد رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد نیز در این جلسه از پیشرفت 30 درصدی بیمارستان 350 تختخوابی این شهرستان  خبر داد و گفت: پیمانکار این پروژه خواهان دریافت مطالبات است و امیدواریم این پروژه با سرعت قبلی روند احداث خود را طی نماید.
 
 
 
وی افزود: ساختمان دانشکده پرستاری مهاباد نیز پیشرفت فیزیکی 100 درصد داشته ولی برای بهره‌برداری از ان نیازمند محوطه سازی هستیم.
بهزاد تصریح کرد: درحال حاضر خرید انشعابات گاز، آب و برق انجام شده و 6 کلاس درس نیز تجهیز شده است.
وی اضافه کرد: بر اساس آخرین برآوردها، بودجه لازم برای ایجاد محوطه سازی و ایجاد خوابگاه بیش از 6 میلیارد برآورد شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان در پایان اظهار کرد: علی‌رغم کمبودها مهاباد تنها شهرستان آذربایجان غربی بود که سالجاری پذیرش دانشجو داشته و سال قبل نیز 20 دانشجو در این دانشکده پذیرش شده است.
 
بررسی مشکلات شهرک صنفی کاوه، بیمارستان 96 تختخوابی تأمین اجتماعی، راه‌آهن مهاباد، مدرسه 12 کلاسه باغ شایگان، زمین‌های دادگستری و راهکارهای خروج از بن بست این پروژه از دیگر مسائلی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
بعد از پایان جلسه معاونین استاندار آذربایجان غربی از 2 پروژه درحال اجرای دانشکده پرستاری و بیمارستان جدید این شهر بازدید به عمل آوردند. 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد