تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۷:۱۱ بازدید: 781      نظرات: 0      کد مطلب: 15712

با گذشت بیش از یک هفته خبری از گمشدگان کوران نیست


 

 

هفته‌ی گذشته اخباری در رابطه با مفقود شدن 5 تن از اهالی روستای کوران ارومیه بر اثر ریزش بهمن در رسانه‌ها منتشر شد. بنابر گزارش‌ها این اتفاق در خارج از حوزه استحفاظی خاک ایران و در عمق یک کیلومتری ترکیه اتفاق افتاده است.

پس از این اتفاق، اکیپ‌هایی از نیروهای مرزی ترکیه به محل حادثه اعزام شدند. گویا چند تن از بستگان خانواده‌های مفقودین برای شناسایی در خاک ترکیه حضور یافته‌اند. 

رسول مقابلی، فرماندار ارومیه در میان اهالی روستای کوران حاضر شده و گفته درخواست بررسی و اقدام عاجل برای جستجوی مفقودین به نیروهای مرزی ترکیه اعلام شده است و کماکان رایزنی‌های دیپلماتیک برای جستجوی موثر اتباع ایرانی در ترکیه در حال انجام است.

جلال محمودزاده، نماینده‌ی مهاباد در واکنشی به این اتفاق، طی نامه‌ای خطاب به جواد ظریف، وزیر امور خارجه و عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور خواستار «رایزنی با مقامات ترکیه جهت انجام اقدامات لازم و اجازه حضور نیروهای تجسس و امدادی در محل حادثه» شده است.

محمودزاده به هاژه می‌گوید که طی روزهای اخیر مسئولان استانی تمایل داشتند که خود موضوع را بررسی کنند و با مقامات ترکیه مقدمات تجسس مفقودین را فراهم کنند، منتها به نتیجه نرسیده‌اند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این نکته که رایزنی‌های استانی به نتیجه نرسیده است به هاژه می‌گوید: خانواده‌های مفقودین تحت فشار روانی بوده‌اند و طی تماس‌هایی که با من داشته‌اند از من خواسته‌اند که پیگیر ماجرا شوم و من هم بنابر وظیفه‌ی قانونی، این موضوع را پیگیری کرده‌ام.

محمود زاده اضافه می‌کند: در این رابطه با معاون پارلمانی وزارت کشور نیز تماس تلفنی داشته‌ام و از آن‌ها خواسته‌ام سریعا رایزنی‌های لازم را انجام دهند و اجازه بدهند نیروهای امدادی در منطقه حضور پیدا کنند و مفقودین را بیابند. امیدواریم مفقودین زنده باشند و به جمع خانواده‌هایشان بازگردند.

تا کنون گزارش‌های ضد و نقیضی از یافتن اجساد این پنج تن گزارش شده است. یک منبع آگاه به هاژه گفته که اجساد سه تن از مفقودین پیدا شده است. 

بنابر گفته‌ی اهالی و رسانه‌های محلی، این 5 نفر کولبر بوده‌اند و در نزدیکیِ  روستای «دریشک» واقع در ترکیه گرفتار بهمن شده‌اند. اولایی خدایی، فرات خدایی، متین اصلانی، بیلن احمدی و یاور اصلانی کسانی هستند که رسانه‌ها از آن‌ها به عنوان مفقودین نام برده‌اند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد