تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۷ بهمن ساعت ۱۶:۳۸ بازدید: 1064      نظرات: 0      کد مطلب: 15715

بازگشایی تمامی راه‌های روستایی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد از بازگشایی تمامی راه‌های روستایی این شهرستان خبر داد.
محسن خادمی، در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بر اثر بارش سنگین برف در روستاهای بخش خلیفان و بخش مرکزی این شهرستان راه دسترسی 45 روستای مسدود شده، بازگشایی گردید.
وی افزود: راهداران راه مسیرهای دسترسی به 196 روستای این شهرستان را در طی 5 برفروبی و بازگشایی کرده‌اند.
خادمی تصریح کرد: ارتفاع برف در برخی نقاط  مرتفع روستایی شامل چومل و جانداران، اوزوندره، گرده‌بردان، قزلجه سفلیا و علیا و درمان و چندین روستای دیگر به بیش از 1 متر می‌رسید، با این‌حال با تلاش شبانه روزی راهداران راه روستایی این روستاها و مسیر مهاباد – پیرانشهر(پسوه) نیز بازگشایی شد و تردد در تمامی این محورها در جریان است.
وی اضافه کرد: روز گذشته سر میدان مهاباد نیز با 3 دستگاه برفروب، گریدر و نمک‌پاش بازگشایی گردید. 
 
 
 
رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد در ادامه با بیان اینکه بدلیل نازک بودن لایه آسفالت راه‌های روستایی و برخی محدودیت‌های فنی امکان نمک پاشی وجود ندارد اظهار کرد: شهروندان و رانندگانی که قصد تردد در راه‌روستایی را دارند بدلیل یخبندان باید از زنجیر چرخ استفاده کنند.
وی با اشاره به وضعیت راه‌های روستایی و تلاش برای پاکسازی جاده‌ها تصریح کرد: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی در این شهرستان علاوه بر راهدارخانه مرکزی، راهدارخانه "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان) و "کله‌کاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت، "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و سه راهداری سیار در سه راه "دارلک" و گردنه‌های "آفان" و "شیخان" این شهرستان نیز فعال است.
 
 
 
خادمی تصریح کرد: از یکم بهمن‌ماه همزمان با آغاز بارش‌ برف بمدت 5 روز، 65 نفر نیروی راهداری با 36 دستگاه سنگین، نیمه سنگین و سبک در عملیات پاکسازی جاده و برفروبی در محورهای مواصلاتی و روستایی بصورت شبانه روزی فعالیت داشته‌اند.
وی اضافه کرد: هم اکنون امکان تردد در تمامی محورهای روستایی و شهری وجود دارد و تنها در گردنه "زمزیران" در محور مهاباد - سردشت به دلیل مه غلیظ دید افقی به کمتر از 50 متر رسیده است.
محسن خادمی توصیه کرد: شهروندان با توجه به این شرایط از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت نیاز نیز تمام وسایل ایمنی و گرمایشی را در خودرو خود به همراه خود داشته باشند.
وی در پایان افزود: با توجه به کاهش دید افقی، برودت و کاهش دما در این گردنه‌ها، رانندگان نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، برف پاک کن، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل کرده و ضمن بهمراه داشتن سوخت کافی، اقدام به مسافرت کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد