تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۱ بهمن ساعت ۱۷:۴۰ بازدید: 1495      نظرات: 0      کد مطلب: 15740
شهرک صنفی کاوه مهاباد در دهه فجر افتتاح می‌شود

فرماندار عملکرد دولت در شهرستان مهاباد را تشریح کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد از افتتاح شهرک صنفی کاوه مهاباد در ایام دهه دهه فجر خبر داد.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شهرک صنفی کاوه به منظور ساماندهی مشاغل آلاینده دهه فجر امسال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی افزود: این شهرک برای ساماندهی 4 رسته شغلی نمایشگاه‌های خودرو، فلزکاران، نجاران و صنعت‌کاران شهر مهاباد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: درحال حاضر تعدادی از این مشاغل به رسته خود در این شهرک منتقل شده و در روزهای آینده انتقال سایر واحدهای فعالی در شهر نیز به این شهرک منتقل می‌شوند.

 خدرلو از افتتاح و به بهره‌برداری رسیدن 49 پروژه با اعتباری بالغ بر 211 میلیارد تومان در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از 90 درصد پروژه‌های نیمه تمام این شهر تا پایان دولت افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با با بیان اینکه 200 برنامه متنوع فرهنگی، جشن و ورزشی در دهه فجر اجرا خواهد شد، افزود: شاخص‌ترین طرح دهه فجر امسال در مهاباد بهره‌برداری از 14 کیلومتر از کریدور شمال جنوب در حوزه این شهرستان و در محور مهاباد- ارومیه است که برای احداث آن در مجموع 90 میلیارد تومان هزینه شده است.

فرماندار مهاباد تصریح کرد: افتتاح عملیات گازرسانی به 12 روستای این شهرستان نیز از دیگر برنامه‌های ایام دهه فجر است که با بهره‌برداری از آن میزان بیش از 60 روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند بود.

وی اضافه کرد: افتتاح بخشی از پروژه کلان مجتمع آبرسانی به روستاهای شهرستان مهاباد از دیگر پروژه‌های شاخص این شهرستان است که در آن آبرسانی به 10 روستای شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید و روستائیان نیز از آب شرب پایدار و تصفیه شده دریاچه سد مهاباد استفاده خواهند کرد.

عارف خدرلو در ادامه با بیان اینکه از ابتدای آغاز بکار دولت تدبیر و امید بیش از 4 هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب اجرای پروژه‌های درمانی، صنعتی و خدماتی و کشاورزی در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده و یا درحال اتمام است، اظهار کرد: احداث پتروشیمی با اعتباری بالغ بر 1 هزار و 300 میلیارد تومان، پروژه‌ها گازرسانی با اعتباری بالغ بر 360 میلیارد تومان، تصفیه‌خانه آب شرب و برج آبگیر با اعتباری نزدیک به 100 میلیارد تومان، طرح تحول سلامت و ساخت کلینیک‌ها تخصصی با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان و همچنین آسفالت راه‌های ارتباطی روستایی و شهری و معابر روستایی با اعتباری 104 میلیارد تومان بخشی از پروژه‌های شاخص این دولت می‌باشد.

 

وی افزود: احداث 2 بیمارستان تأمین اجتماعی و جدید با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان و ادامه اجرای پروژه آبیاری تحت فشار دشت مهاباد که درحال حاضر 2 هزار و 500 هکتار آن به بهره‌برداری رسیده از دیگر پروژه‌های شاخص شهرستان مهاباد هستند که ردیف بودجه برای آنها اختصاص یافته که بخشی از آنها در این دولت و یا نهایتا در دولت بعدی افتتاح خواهند شد.

فرماندار مهاباد در ادامه از اعلام آمادگی پتروشیمی مهاباد برای احداث سایت گلخانه‌ای توسط پتروشیمی خبر داد و گفت: این طرح با افق احداث 30 هکتار در مرحله نخست در 9 هکتار با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان احداث می‌گردد که برای 100 نفر بصورت مستقیم ایجاد شغل می‌کند.

وی اضافه کرد: این واحد صنعتی ضمن اعلام کمک به سرمایه گذاری در بخش صنایع پایین دستی پتروشیمی برای اجرای سایر پروژه‌های سرمایه‌گذاری در شهر مهاباد نیز اعلام آمادگی کرده است و امیدواریم در مسیر توسعه شهرستان از ظرفیت‌های آن استفاده گردد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد