تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ بهمن ساعت ۱۶:۵۶ بازدید: 1241      نظرات: 0      کد مطلب: 15749
38 درصد از واحدهای مساکن روستایی

افتتاح 110 واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده روستایی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، یک واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده در روستای تکانلوجه مهاباد به نیابت از 110 واحد مسکن روستایی شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

حنیف سلامت، رییس بنیاد مسکن شهرستان مهاباد در آیین افتتاح این مسکن روستایی اظهار کرد: برای 2 طبقه این واحد مقاوم سازی شده روستایی 80 میلیون تومان تسهیلات 5 درصد 15 ساله پرداخت شده که به نیابت از 110 واحد مسکن روستای در سطح روستاهای بخش مرکزی و خلیفان به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی در خصوص پرداخت تسهیلات به مساکن روستایی در شهرستان مهاباد وجود ندارد، افزود: برای هر یک از واحدهای مسکن روستایی مبلغ 40 میلیون تومان تسهیلات طرح ویژه پرداخت شده است.

سلامت تصریح کرد: با ایجاد هماهنگی‌های لازم در سال گذشته که توسط بانک‌های عامل و فرمانداری، بخشداری و مسوولان شهرستان صورت گرفت، شهرستان مهاباد توانست در سطح استان بیشترین سهم را حتی از مرکز استان جذب کند.

وی اضافه کرد: از 19 هزار و 33 واحد مسکونی روستایی در شهرستان مهاباد، مقاوم‌سازی 5 هزار و 950 واحد مسکونی شروع شده و 6 هزار و 365 واحد نیز به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که در چند ماه آینده شروع خواهند شد.

رییس بنیاد مسکن شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: تاکنون 5 هزار و 760 واحد مقاوم‌سازی شده روستایی در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به برخی موانع در اجرای طرح افزود: طی جلسات ویژه با بخشداری و بانک‌های عامل مشکلات و موانع این طرح در شهرستان مهاباد به کلی رفع شده و درحال حاضر برای هر طبقه 40 میلیون تومان تسهیلات وام 5 درصد 15 ساله پرداخت می‌شود.

سلامت تصریح کرد: درحال حاضر میانگین 38 درصد از واحدهای مساکن روستایی از این تسهیلات استفاده کرده‌اند و رتبه اول استان آذربایجان غربی در این زمینه متعلق به شهرستان مهاباد است.

 وی با بیان اینکه میانگین واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده روستایی در استان 28 درصد است، اضافه کرد: استقبال خوبی از این طرح صورت گرفته و شاهد مهاجرت معکوس به روستا می‌باشیم، به نحوی که روستائیان خواستار واگذاری زمین برای توسعه روستا و اجرای طرح‌های بوم گردی هستند.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد