تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۳:۴۷ بازدید: 1982      نظرات: 0      کد مطلب: 15753

کلنگ زنی واحد پخت دولومیت در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در سومین روز از دهه مبارک فجر، واحد پخت دولومیت در مهاباد با حضور مسوولان این شهرستان، کلنگ زنی شد.
 
 
محمد جهین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد در آیین کلنگ زنی این واحد تولیدی اظهار کرد: واحد تولید پخت "دولومیت، کلسینه" شرکت "آرا سنگ گوهر صنعت" این شهرستان جهت تولید منیزیم در مساحت 2 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان احداث می‌شود.
وی افزود: با احداث و راه‌اندازی این واحد تولیدی برای 25 نفر اشتغال مستقیم و برای 50 نفر هم به صورت غیرمستقیم فرصت اشتغالزایی فراهم خواهد شد.
جهین با بیان اینکه مدت زمان بهره برداری این واحد سال 1402 است، تصریح کرد: منیزیم تولید شده در این واحد تولیدی به سایر شهرهای منطقه و واحدهای فرآوری جهت تولید شیشه استفاده خواهد شد.
وی اضافه کرد: این واحد قادر است سالانه حدود ۱۰۰ هزار تن مواد معدنی را پس از استخراج و فرآوری به کارخانه‌های تهیه شیشه و سکوریت ارسال ‌کند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: بعد از تغییراتی در مدیریت معدن کهریزه شیخان در اواخر سال 96، شاهد توسعه این واحد معدنی، صنعتی بودیم و سرمایه‌گذار جدید حدود 63 میلیارد تومان برای احداث و راه‌اندازی مجدد آن هزینه کرده است.
 
 
وی افزود: درحال حاضر 65 نفر بصورت مستقیم در این واحد مشغول به‌کار هستند و 100 نفر نیز بصورت غیرمستقیم در آن مشغول به قعالیت می‌باشند.
جهین تصریح کرد: استعلامات محیط زیستی برای احداث و توسعه این واحد اخذ گردیده و شرکت آرا سنگ گوهر صنعت مهاباد ضمن بهسازی و بازسازی مسیر دسترسی به معدن، آسفالت آن را در سال جدید برعهده گرفته است.
 

 
مسوولان بعد از کلنگ زنی این طرح، با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی، از 3 استاد دانشگاه آزاد که عضو خانواده‌های شهدا بودند تقدیر کردند.
 
 
ادامه برنامه‌های سومین روز از دهه مبارک فجر به غبارروبی از مزار شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی و برگزاری مراسم انس با قرآن کریم در مسجد جامع این شهرستان اختصاص یافت.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد