تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ بهمن ساعت ۱۷:۱۰ بازدید: 1733      نظرات: 0      کد مطلب: 15761

احداث اولین پارک جنگلی در شهر گوک تپه مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در چهارمین روز از دهه فجر، اولین پارک جنگلی شهر تازه تأسیس گوک تپه با حضور مسوولان مهاباد، کلنگ زنی شد.

 

احمد پور محمد اقدم، شهردار گوک‌تپه در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: فاز اول پارک جنگلی «چری سپی» در این شهر در فضایی به مساحت 2.7 هکتار با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 320 میلیون تومان احداث می‌شود.

 

وی افزود: این پروژه از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان و منابع داخلی تأمین اعتبار خواهد شد.

پورمحمد اقدم تصریح کرد: این پروژه شامل پارک کودک، رستوران، بازار هفتگی، پارکینگ، بوفه و چند ایستگاه خواهد بود و در صورت اتمام فاز اول، عملیات اجرایی فازهای بعدی نیز آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: در صورت اجرای فازهای بعدی این پروژه، مساحت پارک جنگلی را تا 5 هکتار می‌توان افزایش داد.

 

*بهره‌برداری از چند پروژه برق‌رسانی در مهاباد*

در ادامه برنامه‌های چهارمین روز از دهه فجر، چند پروژه برق‌رسانی نیز افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

جلال زایر مدیر توزیع برق شهرستان مهاباد در مراسم افتتاح 3 دستگاه ترانس تقویت برق شهر گوک تپه اظهار کرد: این طرح ها شامل پنج طرح برق رسانی با 3 میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شامل سه دستگاه ترانس در شهر گوگ تپه با اعتبار نزدیک به 300 میلیون تومان و احداث خط و نصب یک دستگاه ترانس در روستای "حاجی خوش" با اعتبار 127 میلیون تومان است.

 

وی افزود: تبدیل شبکه مسی به شبکه خودنگهدار در محله‌های "پشت تب"، "کانی صوفی رشید" و "شهرک صبا" با 960 میلیون تومان، نصب هزار شعله  چراغ روشنایی در معابر و محورهای سردشت، برهان و شهرویران با اعتبار 140 میلیون تومان و تامین برق مساکن مهر "سبحان" و "روناس" با 450 میلیون تومان اعتبار از دیگر طرح‌های افتتاح شده در این روز است.

همچنین در ادامه برنامه‌های دهه مبارک فجر فرماندار و جمعی از مسولان با حضور در منزل شهید "قادر قادری مطلق" رفتند و با اعضای خانواده این شهید دیدار و از آنها دلجویی کردند. 
 
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد