تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ بهمن ساعت ۲۰:۲۹ بازدید: 1251      نظرات: 0      کد مطلب: 15764

سهم مهاباد از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استان اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان غربی ضمن تشریح جزئیات پرداخت تسهیلات سالجاری به کارآفرینان، سهم مهاباد از تسهیلات پرداختی این صندوق را اعلام کرد.

علیرضا آخوندزاده در حاشیه مراسم افتتاح پروژه دانش بنیان ویانا در گوک تپه به مهاباد، در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال سه هزار و ۸۰۰ نفر در آذربایجان غربی با پرداخت تسهیلات صندوق کار آفرینی امید صاحب شغل و منبع درآمد شدند.

وی افزود: از ابتدای سالجاری 20 میلیارد تومان به طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزا در استان پرداخت شده است.

آخوندزاده تصریح کرد: از این میزان 2 میلیارد و 400 میلیون تومان به شهرستان مهاباد اختصاص یافته که تمام آن پرداخت شده و 3 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار دیگر نیز در قالب طرح‌های دیگر در حال بررسی و پرداخت است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی در ادامه اظهار کرد: سرانه اشتغالزایی برای طرح‌های پرداختی به ازای هر 150 میلیون تومان یک نفر پیش بینی شده که این مقدار در این استان به دلیل شناسایی پتانسیل‌های موجود به زیر 100 میلیون تومان برای هر نفر رسیده است.

آخوندزاده افزود: صندوق کارآفرینی امید به عنوان یک نهاد توسعه‌ای و حامی اشتغال جوانان به ویژه در نواحی روستایی و کمتر برخوردار، دغدغه توسعه جوامع محلی و توانمندسازی افراد را در راستای رفع فقر و ایجاد اشتغال پایدار را در این نواحی دارد.

وی در پایان با بیان اینکه حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است، تصریح کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار و معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد