تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ بهمن ساعت ۲۲:۲۹ بازدید: 1876      نظرات: 1      کد مطلب: 15772
با اعتبار 120 میلیارد تومان

پروژه گلخانه هیدروپونیک در مهاباد کلنگ زنی شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، عملیات احداث طرح گلخانه هیدروپونیک توسط شرکت "گروه باختر" در زمینی به مساحت 9 هکتار با حضور استاندار آذربایجان غربی آغاز شد.

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی که به منظور افتتاح پروژه‌های شاخص مهاباد در دهه فجر به مهاباد سفر کرده بود، در این مراسم اظهار کرد: ایجاد گلخانه‌های بزرگ و توسعه کشاورزی صنعتی در تمام کشورهای صنعتی مورد توجه قرار گرفته و در ارومیه نیز گلخانه 40 هکتاری درحال اجرا است.

 

وی افزود: سرمایه‌گذار که تجربه خوبی در زمینه ایجاد گلخانه در جنوب کشور دارد در مهاباد نیز می‌تواند این تجربه موفق را تکرار نماید.

دکتر علی محمد آمویی مسوول گروه کشاورزی کشت و صنعت مکران از گروه باختر نیز در این مراسم اظهار کرد: محصول این پروژه توت فرهنگی صادراتی است که در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع کشت می شود.

 

وی میزان سرمایه گذاری این پروژه را 120 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با افتتاح این پروژه برای 100 نفر اشتغالزایی مستقیم و برای 200 نفر نیز به صورت غیر مستقیم فرصت اشتغالزایی فراهم می شود.

آمویی تصریح کرد: گروه باختر به عنوان سرمایه‌گذار در جنوب کشور نیز گلخانه‌هایی با مساحت 40 هکتار ایجاد کرده و در ساخت این گلخانه در مهاباد از تکنولوژی بروز کشورهای صنعتی استفاده می‌شود و کارشناسانی از فرانسه و کشورهای اروپایی در احداث و نظارت آن مشارکت خواهند کرد.

مسوول گروه کشاورزی کشت و صنعت مکران از گروه باختر در پایان اظهار کرد: در آینده این پروژه در فازهای جدیدی توسعه خواهد یافت و از گلخانه‌داران قدر مهابادی نیز برای ساخت و مشارکت دعوت شده است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

نمکی ۱۳۹۹/۱۱/۱۷
با توجه به اینکه قبلا ۱۳ هکتار از اراضی ملی روستای دریاس جهت احداث گلخانه از طرف منابع طبیعی واگذار گردیده است متاسفانه بعد از گذشت سالیان متمادی آثار اجرای طرح ملموس و چشمگیر نمی باشد امیدوارم این طرح نیز به سرنوشت طرحهای قبلی دچار نشود و مسولین دقت و نظارت بیشتری داشته باشند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد