تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ بهمن ساعت ۲۲:۵۸ بازدید: 1326      نظرات: 0      کد مطلب: 15773

افتتاح 14 پروژه آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در جریان سفر یک روزه استاندار آذربایجان غربی به مهاباد که جمعی از مدیران کل استان، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مهاباد وی را همراهی می‌کردند، فاز اول مجتمع آبرسانی 141 واحدی مهاباد که شامل 10 روستا بود، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

همزمان با پنجمین روز از دهه مبارکه فجر، تأمین آب پایدار و سالم به 4 روستای محور ترشکان نیز افتتاح شد.

علیرضا رضوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح گفت: 10 روستای بخش مرکزی مهاباد در قالب طرح آبرسانی به 141 روستای مهاباد و  4 روستای دیگر بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه به بهره برداری رسید.

وی افزود: تعداد 6 هزار و 600 هزار خانوار روستایی در مهاباد با جمعیتی 24 هزار و 620 نفر از آب آشامیدنی سالم بهرمند شدند.

رضوی تصریح کرد: در این طرح از تصفیه خانه قدیم مهاباد به طول 12 کیلومتر، شامل 6 کیلومتر اصلی و 12 کیلومتر فرعی آبرسانی شده است.

وی بیان کرد: طرح آبرسانی به 141 روستای واقع در بخش مرکزی و خلیفان مهاباد از سال 1397 با پیگیری و حمایت نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی آغاز شده که از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌غربی در پایان اظهار کرد: 76 درصد جمعیت روستایی آذربایجان‌غربی از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهرمند هستند که این میزان نسبت به آمار کشوری 3 درصد بیشتر است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد