تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ بهمن ساعت ۱۲:۲۰ بازدید: 1750      نظرات: 0      کد مطلب: 15775
با حضور استاندر آذربایجان غربی

شهرک صنفی کاوه در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در سفر یک روزه استاندار آذربایجان غربی به مهاباد، شهرک صنفی این شهر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

محمد جهین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در این مراسم اظهار کرد: در شهرک صنفی کاوه 292 واحد صنفی آلاینده در مساحت 11 هکتار بعد از چند سال ساماندهی شد و فاز اول آن تکمیل گردید.

وی افزود: با افتتاح فاز اول این شهرک مشاغلی از جمله نمایشگاه‌های خودرو، مکانیکی‌ها، مصالح ساختمانی و فلزکاران باید به این شهرک منتقل و جابه‌جا شوند.

جهین تصریح کرد: در قالب این طرح 24 هزار متر مربع آسفالت و 30 هزار مترمربع جدول گذاری و زیرسازی انجام شده و دارای همه خدمات رفاهی از جمله آب، گاز، برق و تلفن ثابت است.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: فاز دوم و سوم این شهرک نیز با همراهی شهرداری، اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت ادامه خواهد یافت.

وی افزود: هدف از احداث این شهرک انتقال صنوف آلاینده به مکانی استاندارد است تا ضمن ساماندهی فضا و سیمای شهر، اصناف در مکانی مخصوص به خود راحت‌تر فعالیت نمایند.

عارف خدرلو معاون استاندار و فرماندار مهاباد نیز که در این سفر یک روزه استاندار را همراهی می‌کرد در حاشیه این مراسم به خبرنگار هاژه گفت: در دهه فجر امسال 52 طرح با اعتبار 344 میلیارد تومان افتتاح  و کلنگ زنی خواهد شد.

 

وی افزود: با تسریع در روند اجرای پروژه آبرسانی به روستاهای مهاباد، افتتاح پروژه آبرسانی به 4 روستای این شهرستان نیز به طرح‌های افتتاحی دهه فجر اضاف گردید.

خدرلو تصریح کرد: در سفر یک‌روزه مقام عالی استان به مهاباد، 7 پروژه شاخص در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد که از این تعداد 6 پروژه افتتاح و عملیات اجرایی 1 پروژه شاخص نیز آغاز گردید.

وی اضافه کرد: اعتبار پروژه‌هایی که با حضور استاندار آذربایجان غربی در این سفر یک روزه به مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید، بالغ بر 188 میلیارد تومان است که شامل پروژه‌های آبرسانی، گازرسانی، مدرسه سازی، شهرک صنفی و مخابرات می‌باشد.

*افتتاح 5 طرح در صداوسیمای مهاباد*
در سفر استان آذربایجان غربی به مهاباد که جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی وی را همراهی می‌کردند، محمد مهدی شهریاری پنج طرح مختلف صداوسیمای این شهرستان را به مناسبت دهه مبارک فجر با هزینه‌ای بالغ بر 18 میلیارد و 500 میلیون تومان افتتاح کرد.
 
 
بهرام قوی بنیه  مدیرکل صدا و سیمای مرکز مهاباد شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح این طرح ها اظهار کرد: طرح‌های به بهره برداری رسیده شامل استودیو HD ، نصب فرستنده 4 - 3 TS ایستگاه کانی شیخان، تجهیز و بازسازی سیستم نور استودیو بخش سیما، راه‌اندازی چیلرهای آب خنک 90 تنی، تجهیزو تکمیل استودیو صبحگاهی است.
وی افزود: شاخص ترین این طرح ها راه اندازی استودیو HD این مرکز است که با هزینه 15 میلیارد تومان راه‌اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.
در حاشیه بهره برداری از این طرح ها از سه فیلم مستند شهدای شاخص مهاباد نیز توسط استاندار آذربایجان غربی رونمایی شد.
 
 
پایان سفر یک روزه استاندار آذربایجان غربی به دیدار خانواده شهید احمدی اختصاص داشت و در این دیدار مسوولان از خانواده این شهید دلجویی کردند.
 
 
در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطرەی شهدا، با اهدای لوح و هدایایی از خانوادەی شهید محمدامین احمدی تجلیل به عمل آمد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد