تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ بهمن ساعت ۲۱:۵۱ بازدید: 1309      نظرات: 0      کد مطلب: 15777
استاندار در گفتگو با هاژه

مشکلات راه‌آهن مهاباد پیگیری می‌شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، استاندار آذربایجان غربی در سفر یک روزه خود به مهاباد، از پیگیری مشکلات راه‌آهن این شهرستان خبر داد.

محمدمهدی شهریاری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: رسیدن راه‌آهن به این شهرستان یک نقطه قوت است و این زیرساخت تأثیر خود را برای توسعه  مهاباد به مرور خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه مهاباد جایگاه بسیار روشنی در توسعه استان آذربایجان غربی دارد، افزود: مهاباد یکی از شهرهای شاخص آذربایجان‌غربی در رابطه با شاخص‌های اقتصادی، تولید ناخالص درآمد ملی استان است.

شهریاری تصریح کرد: باتوجه به وجود صنایع پتروشیمی و سایر واحدهای صنعتی دیگر در مهاباد، می‌توان از راه‌آهن به عنوان یکی از زیرساخت‌های انتقال محموله و باربری، استفاده کرد، چراکه در کل کشور راه‌آهن مشکلاتی دارد و بدلیل طولانی شدن زمان سفر از نظر مسافربری استقبال چندانی از آن نمی‌شود و بیشتر در زمینه باربری ارائه خدمات می‌دهد.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های راه، حمل و نقل و آموزش و پرورش از اولویت‌های مدیریت در استان هستند و مشکلات راه‌آهن مهاباد را پیگیری خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به افتتاح 410 کلاس درس در دهه فجر امسال، اظهار کرد: تا پایان سال 1 هزار کلاس درس در شهرهای مختلف استان آذربایجان غربی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: برخی شاخص‌های استان آذربایجان غربی از متوسط کشوری پایین‌تر است، به نحوی که در بخش اموزش و پرورش به 12 هزار کلاس درس جدید نیاز داریم.

شهریاری تصریح کرد: در سفر اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه، افزایش و تخصیص اعتبارات در راستای اجرای پروژه‌های جدید در شهرهای مختلف آذربایجان غربی لحاظ شده است.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: به منظور رفع مشکلات و موانع توسعه در آذربایجان غربی، همواره نگاه ویژه‌ای به این استان شده و در ردیف بودجه کشور این استان در جایگاه ششم و هفتم قرار دارد.

محمد مهدی شهریاری در پایان با بیان اینکه 50 درصد راه‌های روستایی آذربایجان غربی خاکی است، اظهار کرد: افزایش ارائه خدمات در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها در اولویت سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت استان آذربایجان غربی قرار دارد.

در سفر یک‌روزه محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به مهاباد، 7 پروژه شاخص در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد که از این تعداد 6 پروژه افتتاح و عملیات اجرایی 1 پروژه شاخص نیز آغاز گردید. اعتبار پروژه‌هایی که با حضور استاندار آذربایجان غربی در این سفر یک روزه به مهاباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید، بالغ بر 188 میلیارد تومان است که شامل پروژه‌های آبرسانی، گازرسانی، مدرسه سازی، شهرک صنفی و مخابرات می‌باشد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد