تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۱۸ بهمن ساعت ۱۶:۴۴ بازدید: 1597      نظرات: 0      کد مطلب: 15779

پروژه آسفالت راه روستایی سویناس به ماژگه افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر، با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار مهاباد و جمعی از مسوولان، پروژه آسفالت راه روستایی سویناس به ماژگه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

محسن خادمی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد در این مراسم اظهار کرد: بهسازی و آسفالت راه روستایی مسیر روستای «سویناس» به «ماژگه» در قالب طرح ابرار به طول پنج هزار و 70 متر و با اعتباری نزدیک به 2 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی احداث شده است.

 

وی افزود: برای احداث این جاده که دارای 5.5 متر عرض و ضخامت 5.5 سانتیمتر است، از 17 دستگاه پل و ابنیه استفاده شده است.

خادمی با بیان اینکه این پروژه در قالب طرح ابرار به سرانجام رسیده تصریح کرد: عملیات اجرایی آن سال 1398 بصورت امانی و با تجهیزات راهداری شروع شده و بعد از انجام زیرسازی و بهسازی مسیر، آسفالت آن در حجم 25 هزار متر مکعب  امسال تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: آسفالت پروژه‌های  راه روستاهای یارالی، سلوک، ادامه مسیر آفان به میرسه، گلیار، برایمه، خاتون‌خاص، سیچان‌بلاغ، زینده قول، گامیشان و تعدادی دیگر از روستاهای شهرستان با توجه به پیگیری‌های نماینده و مصوب شدن اعتبارات، از سالجاری شروع خواهد شد.

 

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: توسعه راه‌های روستایی و بین‌شهری از اولویت‌های اصلی شهرستان است و درحال حاضر 16 کیلومتر از کریدور شمالغرب کشور در مهاباد به زیر ترافیک رفته و در روزهای آتی با حضور مسوولان رده بالای کشور بخشی دیگر از این کریدور از سه راه دارلک تا سه راه محمدیار با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: گازرسانی به روستاهای شهرستان مهاباد با دستور ویژه وزیر نفت در چند سال گذشته بشدت سرعت یافته، به نحوی که در چند سال گذشته، تعداد روستاهایی که گازرسانی به آنها انجام شده از 8 روستا به 60 روستا افزایش یافته و در سال جدید نیز با سرعت بیشتری این روند ادامه خواهد یافت.

محمودزاده تصریح کرد: گازرسانی به روستاهای شهرستان مهاباد در بخش مرکزی از 3 محور به طرف بوکان، میاندوآب و ارومیه درحال انجام است و در بخش خلیفان نیز در 2 دهستان‌ عملیات گازرسانی و لوله‌گذاری شروع شده که بعد از اتمام گازرسانی، تمامی روستاهایی که گازرسانی در آن به پایان رسیده، راه دسترسی و معابر آسفالت خواهد شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستور ویژه وزیر نفت در راستای محرومیت زدایی از بخش خلیفان صادر شده اظهار کرد: علی‌رغم افزایش چند برابری هزینه‌های گازرسانی به روستاهای صعب العبور بخش خلیفان و جاده برهان از طرف روستاهای لاچین و شیلان آوی، گازرسانی به تمامی روستاهای شهرستان درحال انجام است.

جلال محمودزاده افزود: ضریب برخورداری از گاز در سطح شهرستان مهاباد به 71 درصد رسیده و در تلاشیم با به سرانجام رساندن پروژه‌های دیگر این میزان به بیش از 90 درصد افزایش یابد.

وی تصریح کرد: عملیات آسفالت روستای آفان به میرسه تا روستای شارستین ادامه خواهد یافت تا تمامی مسیرهای آسفالته روستایی این محور به شهرستان پیرانشهر متصل گردد و با ادامه مسیر گرده‌بردان نیز ماباقی روستاهایی که مسیرهای آن خاکی است به آسفالت تبدیل و آسفالت به شهر خلیفان متصل گردد، به نحوی که مسیرهای روستایی مهاباد به طرف پیرانشهر و بوکان (از مسیر خلیفان) آسفالت شوند.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در فصل بارش در روستاهای بخش خلیفان روستائیان را دچار مشکل می‌کند، قطعی‌های پی درپی برق به هنگام وزش باد و یا بارش برف است که در همین راستا، سیستم اتفاقات برق در شهر خلیفان و جذب پست 312 فشار قوی با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان ضمن به بهره‌برداری رساندن آن، شاهد حل مشکلات برق در این بخش خواهیم بود.

نماینده مردم مهاباد در ادامه با اشاره به افتتاح فاز اول پروژه  آبرسانی مجتمع 141 واحدی در این شهرستان اظهار کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر 375 میلیارد تومان، درحال اجرا است و عملیات لوله‌گذاری آن در انجام می‌باشد.

 

وی افزود: مجوز 6 میلیون متر مکعب آب شرب سالم و پایدار از تصفیه‌خانه سد مهاباد برای این روستاها از وزارت نیرو اخذ شده و در سال آینده شاهد افتتاح فازهای بعدی این پروژه خواهیم بود.

جلال محمودزاده ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیریت مخابرات شهرستان برای کسب رتبه اول استان در طرح تبدیل سیم‌کارتهای روستایی به همراه اول و پوشش شبکه موبایل و اینترنت همراه اول در روستاهای این شهرستان اظهار کرد: تقویت شبکه موبایل و زیرساخت‌های مخابراتی از دیگر برنامه‌های ارائه خدمات به روستاهای مهاباد است که پروژه‌های آن بصورت مستمر درحال توسعه است.

از دیگر برنامه‌های هفتمین روز از دهه مبارک فجر، حضور مسوولان شهرستان در مسجد روستای ماژگه و بیان دستاوردها و عملکردهای ادارات خدمات‌رسان این شهرستان و دولت در چند سال گذشته بود.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد