تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ بهمن ساعت ۱۷:۳۹ بازدید: 1719      نظرات: 0      کد مطلب: 15785
در سفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مهاباد

نخستین کافه گالری خصوصی و اولین دستگاه چاپ 5 رنگی استان در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفری یک روزه ضمن حضور در رسانه هاژه، چند طرح خدماتی و زیرساختی در این شهرستان را افتتاح کرد.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی که مناسبت افتتاح پروژه‌های فرهنگی در ایام مبارک دهه فجر به مهاباد سفر کرده بود، با حضور در دفتر رسانه هاژه و دیدار با خبرنگاران این پایگاه خبری، کسب رتبه اول پایگاه‌های خبری استانی و رتبه دهم در بین کل پایگاه‌های خبری کشور را به رسانه هاژه تبریک گفت.

 

 خدایاری در این سفر که معاون استاندار و فرماندار مهاباد و جمعی از مسوولان شهرستان وی را همراهی می‌کردند، اولین دستگاه چاپ 5 رنگی استان آذربایجان غربی در مهاباد را در چاپ افست کیان افتتاح کرد.

 

سیامند جوانبخت رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در این مراسم اظهار کرد: اولین دستگاه چاپ پنج رنگی در چاپخانه "کیان" مهاباد با سرمایه گذاری بیش از 5 میلیارد تومان و بدون دریافت تسهیلات دولتی توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این دستگاه چاپ در شمال غرب کشور نیز کم نظیر است، افزود: با راه اندازی این دستگاه برای 10 نفر به صورت مستقیم فرصت اشتغالزایی فراهم شده است و نقش مهمی در ارتقای صنعت چاپ شهرستان و استان خواهد داشت.

جوانبخت اضافه کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده است تا فعالان عرصه چاپ را برای دریافت تسهیلات کم بهره به بانک های عامل معرفی کند.  

 

کیان لاوه‌ای مدیر چاپ افست کیان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار هاژه گفت: این چاپخانه از سال 1367 در این شهرستان دایر شده و به دستگاه های لیتوگرافی، مسطح، سلفون کش و لیترپرس مجهز است.

 

وی افزود: در سطح کشور تنها 5 نمونه از این دستگاه وارد شده و در صورت حمایت مسوولان توسعه فازهای دیگر چاپ‌خانه کیان در دستور کار قرار دارد و اشتغالزایی بیشتری برای افراد فراهم خواهد شد.

 

 

*نخستین کافه‌گالری خصوصی در مهاباد افتتاح شد*

در ادامه سفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به مهاباد که فرماندار مهاباد و جمعی از مسوولان وی را همراهی می‌کردند، نخستین کافه گالری خصوصی با نام خانه 1330 نیز در این شهر افتتاح شد.

 

سیامند جوانبخت رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در این مراسم اظهار کرد: خانه 1330 به عنوان اولین گالری خصوصی شهرستان در زمینی به مساحت 225 متر بدون تغییر معماری ابنیه احداث شده است.

وی افزود: برای بهسازی این گالری خصوصی علاوه بر ارزش ملک بیش از 700 میلیون تومان هزینه شده است.

جوانبخت تصریح کرد: این مرکز از 2 بخش که یکی از آنها مربوط به فعالیت‌های فرهنگی، هنری است و بخش دیگر آن مربوط به پذیرایی اختصاص یافته، تشکیل شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در ادامه اظهار کرد: همزمان با افتتاح این گالری، نمایشگاه عکس سالهای ماندگار که شامل مجموعه آثار  انور یوسفی، عکاس برجسته مهابادی نیز افتتاح می‌شود.

 

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از سرمایه‌گذار و مسوولان شهرستان اظهار کرد: افتتاح زیرساخت‌های هنری و فرهنگی بخش خصوصی در شهرستان فرصتی برای نمایش آثار فاخر هنری است و زمینه را برای احداث نگارخانه‌های اکسپو در سطح منطقه‌ای و ملی فراهم کند.

وی افزود: هنرهای تجسمی در شهرستان مهاباد، ظرفیت ایجاد نمایشگاه‌هایی در سطح منطقه‌ای و ملی دارد.

خدایاری در پایان تصریح کرد: ایجاد گالری و نمایشگاه‌ها پلی برای ارائه فرهنگ، هنر و غنی بودن جامعه است.

عارف خدرلو، فرماندار شهرستان مهاباد نیز در این مراسم اظهار کرد: توسعه فقط بعد عمرانی نیست و یکی از ارکان توسعه شهرستان، بخش فرهنگ و هنر می‌باشد.

 

وی افزود: ورود بخش خصوصی برای ایجاد فضاهای فرهنگی و نمایشگاه‌های هنری نقطه قوتی برای این شهرستان است.

خدرلو در پایان در جمع مسوولان شهرستان بر تسهیل امورات برای سرمایه‌گذاران و فعالان بخش هنری برای تأسیس فضاهای فرهنگی و هنری تأکید کرد.

شراره مسرور، مدیر کافه گالری خانه 1330 در حاشیه این مراسم به خبرنگار هاژه گفت: دلیل نامگذاری این مرکز به خانه 1330 عمر بنای مسکونی قدیمی است که در دهه 30 شمسی احداث شده است.

وی افزود: هزینه‌های احداث این مرکز با احتساب خرید ملک بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون تومان می‌رسد.

مسرور تصریح کرد: در ساخت این کافه گالری سعی شده تصرفی در معماری و ابنیه صورت نگیرد، تا شهروندان با نوع معماری خانه‌ها در دهه‌های قبل آشنا شوند.

مدیر کافه گالری خانه 1330 در ادامه با بیان اینکه این مرکز از نمایش آثار هنرمندان به‌ویژه خانم‌ها استقبال می‌کند، اظهار کرد: حمایت از هنرهای بومی منطقه و زنان خالق اثرهای هنری و صنایع دستی و همچنین فروش آثار و به نمایش گذاشتن آثار حمایت می‌کند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد